Seydişehir Belediyesi Tabelalarına T.C Eklenmesin

Seydişehir’de millet ittifakını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, ADD, Eğitim İş ve Eğitimsen

25.02.2021 12:06, 2 ay önce eklendi.
Seydişehir Belediyesi Tabelalarına T.C Eklenmesin

ortak aldıkları kararda belediye tabelasına T.C ibaresinin eklenmesi için belediye başkanlığına başvurdu.

AKP tarafından çözüm sürecinde belediyelerden kaldırılan Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) ibareleri, CHP’li ve İYİ ve sivil toplum kuruluşlarınca belediye meclisine başvurarak belediye tabelalarına yeniden eklenmesini istedi.

BELEDİYENİN GİRİŞİNE T.C. YAZILMASI İÇİN GİRİŞİM BAŞLATILDI 

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, yaptığı açıklamada, ‘’Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Özellikle AKP li Belediyeler başta olmak üzere Bazı resmi kurumların logosundan ve girişlerindeki amblemlerinden T.C. ibaresi kaldırılmış idi. Neye, kime hizmet edeceği anlaşılmayan bu durum, milli hassasiyetleri olan, Türk toplumu üzerinde ciddi rahatsızlıklar yaratmış idi. Bunu gören İktidar belediyelerinin bir kısmı bu durumdan vaz geçip, T.C. logolarını yeniden kullanmaya başlamıştır. Bizde bugüne kadar Seydişehir Belediyesinin bu durumu düzeltmesini bekledik. Bir düzenleme olmayınca bu dilekçeyi CHP, İyi Parti, ADD, Eğitim İş ve Eğitimsen kurumları ile  beraber vermek durumunda kaldık. Bizler Toplumları bir ve beraber tutan T.C.  ATATÜRK, milli ve dini bayramlar vb. gibi önemli değerlerin yaşatılmasından yanayız. Belediye Başkanımızın ve tüm Belediye meclis üyelerimizin de aynı duyguları taşıdığını düşünüyoruz. AKP’ li Belediye Başkanından beklentimiz gereğinin yapılmasıdır. Bunu yaparsa kendisini alkışlamasında biliriz. Bunun onurunu hep beraber yaşayalım istiyoruz.’’ dedi.

“BÜTÜN BELEDİYELERİMİZE T.C. EKLENSİN”

Tüm belediyelere T.C ibaresi eklenmesi gerektiğini vurgulayan Özel, “Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Belediye Başkanı Mehmet Tutal, isteğimizi yerine getirmeye davet ediyoruz. Buna bağlı olarak Tüm Türkiye’dekibelediyelere T.C ibaresi asılmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Anahtar Kelimeler: tcPartiKonyaseydişehirilçe

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat