Palut, Basınla bir Araya geldi

Kayacık Tesislerinde yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda

06.03.2021 20:16, 2 ay önce eklendi.
Palut, Basınla bir Araya geldi

bulunan Teknik Direktörümüz İlhan Palut, Fenerbahçe karşısında tek düşüncelerinin istedikleri sonucu alarak taraftarlarımızı mutlu etmek olduğunu söyledi.

Açıklamalarına  Konyaspor’da  göreve geldikleri günden bu yana geride kalan dönemi değerlendirerek başlayan Teknik Direktör İlhan Palut, “Göreve geldiğimiz günden bu yana oynadığımız maçlarda oyuncularımızın göstermiş olduğu performanstan mücadele, performans ve oyun disiplini anlamında memnunum. Eksiklerimiz mutlaka oldu. Hücumsal anlamda daha da gelişmemiz lazım. Bunun çalışmalarının istediğimiz anlamda yapamıyoruz. Çünkü fikstür bizim uzun süreli antrenmanlar yapmamızı engelliyor. Sıkışık bir fikstür var. Ama en azından özgüven, mücadele, istek anlamında ileriye doğru giden bir takım olduğumuzu görüyorum” ifadelerini kullandı.

Takımımızın 8 Mart Pazartesi günü iç sahada oynayacağı Fenerbahçe maçı ile ilgili de görüşlerini açıklayan Teknik Direktör  İlhan Palut, “Son derece önemli bir maç. Bu ifadeyi oynadığımız her maçtan önce de kullanıyorum. Biz de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Guilherme’den sarı kart cezalısı olduğu için faydalanamayacağız. İbrahim Sehic’in takımla çalışmaları devam ediyor. Sehic’in maçtaki pozisyonu hakkında yarın itibariyle bir değerlendirme içerisine gireceğiz. Çalışmalarımızı tam kadro sürdürüyoruz. Fenerbahçe çok güçlü bir takım. Tabiki saygı duyacağız. Bir kere çok iyi mücadele etmemiz gereken bir maç. Ama bunun yanında kendi oyunumuzu oynamak istiyoruz. Hücumsal anlamdaki eksiklerimizi bir nevi bu maçta kapatmak istiyoruz. Top Fenerbahçe’de iken çok iyi mücadele etmemiz lazım. Top bize geçtiği zamanda özgüvenli, kendine güvenen, atağa çıkmaktan imtina etmeyen bir takım görüntüsü ile sahada olmak istiyoruz. Umarım istediğimiz sonucu alırız ve taraftarlarımızı mutlu ederiz” diye görüş belirtti.

Bir basın mensubunun ‘Fenerbahçe maçına özel bir kadroyu sahaya sürme düşünceniz var mı?’ sorusuna Teknik Direktörümüz İlhan Palut, “Tabiki her maç kadroyu yeniden düşünüyoruz. Sadece Fenerbahçe maçıyla ilgili değil, diğer maçlar içinde o maça özgü düşüncelerimiz oluyor. Şu anda hem kendi takımımızın analizleri, hem de rakibin artıları ve eksileri ile alakalı tabiki planlarımız olacak. Bu noktada bu maçta da değişiklikler olabilir. Ama daha tam karar vermiş değiliz. Bu kadro iyi gidiyor, yenilmiyoruz bu kadroda değişmez diye bir netliğimiz yok. Her maça özel çalışmaları bu anlamda yapıyoruz” cevabını verdi.

Zymer Bytyqi’nin performans anlamında yetersiz olduğu için mi ilk 11’de maçlara başlatılmadığı şeklinde soruya Teknik Direktörümüz İlhan Palut “Formsuz ve performans anlamında yetersiz diyemem. Ama her oyuncunun eksik ve geliştirmesi gereken yönleri tabiki var. Kimisinin gol vuruşu, kimisinin fiziksel gücü eksik, kimisi çok pas hatası yapıyor. Zymer’de de en fazla ihtiyacımız olan nokta fiziksel gücünü 90 dakikaya yayabilecek dirilik ve fizik kalite. Bunu yakalamaya çalışıyoruz. Onu yakaladığımız zaman zaten 3.bölgede etkinliği olan bir oyuncu. Bunu tüm maçlara yayabilirse Zymer’den daha fazla yararlanabiliriz” diye cevap verdi.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat