ÜNÜVAR'ın"Bilge Kutad Anlatıyor"isimli masal kitabı çıktı.

Yazar Ünüvar’ın yazmış olduğu "Bilge Kutad Anlatıyor" adlı eseri Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanmıştır.

07.03.2021 12:19, 7 ay önce eklendi.
ÜNÜVAR'ınBilge Kutad Anlatıyorisimli  masal kitabı çıktı.

Eğitimci yazar Gülşen ÜNÜVAR'ınsekiz   kitaptan oluşan seri, 7+8+9... yaş çocuklarına hitap etmektedir.

Eğitimci yazar Gülşen ÜNÜVAR'ıneserleri  Masallarda; "Kutadgu Bilig" ve "Divanı Lügatit Türk" de geçen hayvan isimlerinden oluşan karakterlere ve kadim Türk kültürünün imgelerine yer verilmiştir. 7+ yaş çocuklar hedeflenerek onların seviyelerine uygun yazılmış sekiz ayrı kitaptan oluşmaktadır. Ayrıca Kutadgu Bilig'de yer alan dört ana karakter ve bu karakterlerin temsil ettiği semboller, masalların ana temasını oluşturmuştur(Adalet, mutluluk, akıl, akıbet)

Türk mitolojisinde efsaneleşmiş karakterlerin kahramanlıkları ve doğa ile mücadeleleri masalsı bir dille anlatılmıştır.

Amaç; kadim Türk kültürümüzde unutulmaya yüz tutmuş hayvan isimlerinden yola çıkarak çocuklarımıza değerlerimizi aşılamaktır.

Ayrıca Türkçe'nin en temel ve Türk Dili araştırmalarının en önemli kaynak eserlerinden olan "Kutadgu Bilig ve Divanı Lügatid Türk'ü" çocuklarımızın seviyelerine uygun şekle getirerek anlatmak, öğretmek ve benimsetmek gayesi güdülmüştür.

Şehdişehir'li yazarımızın ayrıca 2019 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından seri olarak yayımlanmış "Havuç Kurdu BiDi Ki" isminde dört kitabı daha bulunmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Kitapyazarokumakokur

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat