LGS Hazırlık Setlerinin Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan soruların yer aldığı

08.03.2021 15:00, 1 ay önce eklendi.
LGS Hazırlık Setlerinin Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya’daki tüm 8. sınıf öğrencileri için baskısı gerçekleştirilen LGS hazırlık setlerinin dağıtım töreni, 04 Mart 2021 tarihinde Karatay Şehit Sadık Ortaokulunda gerçekleşti.

Sözel ve sayısal dersler olarak iki ayrı kitaptan oluşan set, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük tarafından öğrencilerine sınıflarında dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay üç ay sonra gerçekleşecek LGS’nin önemli olduğunu ama hayatın sonu olmadığını, asıl önemli olanın iyi insan olmak için gayret göstermek olduğunu söyledi. LGS’ye hazırlanan öğrencilere küçük bir katkı olması amacıyla ilimizdeki tüm 8. Sınıf öğrencilerine bu setten hediye ettiklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de Konya özelinde milli eğitim olarak online sınavlar yaptıklarını ama öğrencilerimizin ellerine kitapları alarak sınava uygun şekilde çalışmalarının çok önemli olduğunu ifade etti. Bakanlığımız tarafından hazırlanan sorulardan oluşan bu kitapların Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerimize ulaştırılmasının çok kıymetli olduğunu ifade ederek Başkan Uğur İbrahim Altay’a teşekkürlerini iletti.

Dağıtım törenine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Sakarya ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da katıldı.

Anahtar Kelimeler: LGSKonyaDağıtımkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat