Vali Özkan, İl Sağlık Müdürlüğü’nde İncelemelerde Bulundu

Konya Valisi Vahdettin Özkan beraberinde Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü’nde

09.03.2021 16:01, 2 ay önce eklendi.
Vali Özkan, İl Sağlık Müdürlüğü’nde İncelemelerde Bulundu

incelemelerde bulundu. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’dan kurum çalışmaları ve pandemi sürecinde il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı brifing alan Vali Özkan, aşılama süreci, mutasyonlu virüs ve filyasyon çalışmaları ile ilgili olarak hazırlanan sunumları takip etti.

Konya’da son günlerde artan Covid-19 vaka sayıları ile birlikte sağlık ve diğer alanlarda alınması gereken ek tedbirler konusunda sağlık yöneticileri ile fikir alışverişinde bulunanVali Özkan,sağlık sistemiüzerine düşen yükün taşınabilecek bir seviyedetutulabilmesinin önemli olduğuna vurgu yaptı. Aşı ve HES kodu gibi özellikli tedbirlerin yanı sıra önleyici faaliyetlerin daha da yaygınlaştırılabilmesinin mücadelenin bir parçası olduğunu ifade eden Vali Özkan, “Vaka sayılarındaki yükselmeyi kontrol altına alarak, önleyici tedbir ve denetimlerle bu rakamların en kısa sürede aşağıya çekilmesini hep birlikte sağlamalıyız” dedi.

Salgının seyrinin değişmesi adına en önemli hususların başında aşılama faaliyetlerinin geldiğini söyleyen Vali Özkan, Konya’da 65 yaş üstü vatandaşların ve hedef kitlelerin hızla aşılandığını belirtti. Hasta veya temaslı olan kişilerin toplum içine çıkmalarının önlenebilmesiiçin HES kodu uygulamasının da mücadeledehayati önem taşıdığını belirten Vali Özkan, HES kodu sorgulamalarının yaygınlaştırılarak çok daha hassas şekilde devam edeceğini ifade etti.

Koronavirüs ile mücadele noktasındasağlık çalışanlarının canla başla görev yaptıklarının altını çizerek tüm çalışanlara teşekkür eden Vali Özkan,şehrimizde temaslıya erişim dilimininTürkiye ortalamasının altında olmasının sevindirici olduğunu söyledi.Vali Özkan, yapılan sunum ve konuşmaların ardından Konya Valiliği öncülüğünde hazırlanan eylem planı kapsamında kurulan Pandemi Danışma ve Çözüm Merkezi ile Kriz Koordinasyon Merkezinde de incelemelerde bulunarak buralarda verilen hizmetleri yerinde değerlendirdi.

Anahtar Kelimeler: Sağlıkkonyaali

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat