Kolu Kopan İşçinin Umudu Doktorlar Oldu..

Geçtiğimiz hafta Konya’da bir fabrikada torna operatörü olarak çalışan işçinin kolu iş kazası sonucunda

11.03.2021 11:21, 1 ay önce eklendi.
Kolu Kopan İşçinin Umudu Doktorlar Oldu..

kopmuştu. Olayın ardından Selçuk Üniversitesi Tıp iFakültesine kaldırılan hastanın kolu yerine dikildi.

Geçtiğimiz hafta Konya’da bir fabrikada torna operatörü olarak çalışan işçinin kolu iş kazası sonucunda kopmuştu. Olayın ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan hastanın kolu yerine dikildi.  

Kolu Kopan İşçinin Umudu Doktorlar Oldu

Geçtiğimiz hafta Konya’da bir fabrikada torna operatörü olarak çalışan işçinin kolu iş kazası sonucunda kopmuştu. Olayın ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan hastanın kolu yerine dikildi.

Konya’da bir fabrikada gerçekleşen patlama sonucunda 1 işçi hayatını kaybederken 2 işçide yaralanmıştı. Yaralanan işçilerden Yahya Kunduz’un, sağ kolu patlayan makine parçasının teması sonucu omza yakın bölgeden koptu. Olay yerine çağrılan ambulans ile Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan Yahya Kunduz, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Acar ve ekibi tarafından ameliyata alındı.

 

“Patlama Sesi Duydum. Baktığımda Kolum Kopmuştu”

 

1988 doğumlu evli ve üç çocuk babası Yahya Kunduz olayla ilgili olarak, “Özel bir firma da torna operatörü olarak çalışıyorum. Çay arasından sonra yerime döndüğümde sadece bir patlama sesi duyduğumu hatırlıyorum. Baktığımda kolum kopmuştu. Sonrasında beni ambulansla hastaneye getirmişler. Gözümü açtığımda ameliyathaneden çıkmıştım. Olay sonrasında benim haricimde bir arkadaşın daha yaralandığını ve başka bir arkadaşımızın da vefat ettiğini duydum. Önceliğim sağlığım inşallah sağlığıma tam anlamıyla kavuşurum” dedi.

 

“Bu Tür Vakalarda Zaman Bizim İçin Çok Önemli”

 

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Acar, “Hastamız iş kazası sonucu kolunun neredeyse tamamının kopmasıyla ilgili olarak polikliniğimize geldi. Kliniğimize başvurduğu anda biz kendisini ameliyata aldık. Hastamızın bacağından damar ve sinirler alınarak kolunu ve uzuvlarını tekrar tespit ettik. Yapılması gereken diğer müdahalelerimizi de gerçekleştirip ameliyatını bitirdik. Bu tür vakalarda zaman bizim için çok önemli erken müdahale ettiğimiz takdirde sonuç elde edebiliyoruz. Bu tarz büyük uzuv kayıplarında her ne kadar tam yerine dikilse de ilerleyen dönemde tama yakın bir fonksiyon dönüşü olmuyor. Sadece hastamız bu kolunu destek olarak kullanabiliyor. Hastamızın 10 günlük tedavisini bitirdik ve işler yolunda gidiyor. Bundan sonraki süreçlerde hem fizik tedavi hem de kontrolleri takip edilecek” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: İşçiKolKopmadr

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat