Yokuş Akşehir Gölü’nde Yaşanan Mağduriyetleri Meclis Gündemine Taşıdı

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Akşehir Gölü’nün kıyı kenar çizgisinin farklı tarihlerde

11.03.2021 12:28, 1 yıl önce eklendi.
Yokuş Akşehir Gölü’nde Yaşanan Mağduriyetleri Meclis Gündemine Taşıdı

değiştirilmesi sonucunda tapuları iptal ve telkin edilen ve bu sebeple hapis cezası alan vatandaşların mağduriyetini meclis gündemine taşıdı.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş Akşehir Gölü’nün kıyı kenar çizgisinin farklı tarihlerde değiştirilmesi sonucunda atalarından kalan arsaları iptal ve telkin edilen vatandaşların sorunlarını meclis gündemine taşıdı.

“ÇİFTÇİLER TAPULU ARAZİLERİNİ DAHİ EKEMEZ OLDU”

Tapuları iptal ve telkin edildiği için mağdur olan vatandaşların geçtiğimiz dönemlerde hukuk yoluna başvurduklarını belirten Yokuş, şunları söyledi:

“Akşehir Gölünün kıyı kenar çizgisinin farklı tarihlerde değiştirilmesi sonucunda tapuları iptal ve telkin edilen şahıslardan bir kısmı tarafından tazminat davası açılmış olup, tazminat davası devam edenler olduğu gibi tazminat ödenenler de bulunmaktadır. Akşehir Gölü çevresinde sit alanı ilan edilen arazilerde 3 bin civarında vatandaşımızın tapulu ya da illiyetten arazileri vardır. Ak Parti iktidara gelene kadar Akşehir Gölü ve civarında tarlası olan çiftçiler hiçbir sorun yaşamıyorlardı. Sonra ne oldu? Çiftçiler tapulu arazilerini dahi ekemez oldu. Ekenler hapis ve para cezaları aldılar. 2018 yılında bölgedeki çiftçilere yapılan bu hadsizliği defalarca bu kürsüden anlattım. Bölge köylerini ziyaret ettim. Son 2 yılda ise artık iktidar ceza kesemez oldu.Nihayet çiftçilerin feryatlarını duydular”

“PARA CEZASI KESİLENLER NE OLACAK”

Mecliste görüşülen torba yasa ile Akşehirlilerin mağduriyetinin giderileceğini belirten Yokuş “Bu torba yasa ile kanun TBMM’ye geldi. Genel olarak sorunlar çözülecek ancak sormak istiyorum. Hapis cezaları alan 520 çiftçi ne olacak? Para cezası kesilenler ne olacak? Cezalandırıldıkları ile kalacaklar” şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: İYİ Parti

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu