Sağlık-Sen Konya;“Biz Mücadele Etmekle Yükümlüyüz

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay “Sağlık-Sen teşkilatları dün olduğu gibi bugünde

24.03.2021 11:31, 4 hafta önce eklendi.
Sağlık-Sen Konya;“Biz Mücadele Etmekle Yükümlüyüz

sahada mücadele ediyor, ter döküyor. Biz mücadele etmekle yükümlüyüz. Çünkü onurlu bir yürüyüşün, erdemli duruşun adıyız Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunlarını görmezden gelmek kimseye fayda sağlamaz. Bunun için kimse sorumluluk almaktan kaçmamalı.” dedi.

Sağlık-Sen’in sendikal mücadelenin yanı sıra mağdurun ve mazlumun yanında, zulmün karşısında durduğunu ifade eden Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay;, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadığı sorunları her yetkilinin bildiğini dile getiren Uzunay “Biz yaşanan en ufak sorunu dahi yetkililere iletiyoruz. Çünkü yaşanan en ufak sorun ileride daha da derinleşiyor. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını yıpratan, tükenmişliğe götüren her sorunu çözüm önerileriyle birlikte yetkililerle paylaştık. Önümüzde Toplu Sözleşme süreci var. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın yüzlerinin gülmesi için irademizi ve gücümüzü ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarının her hal ve şartta insana dokunmaktan geri durmadığını belirten. Başkan Uzunay;  sağlık çalışanlarının sorunlarının alkış ve takdirle çözülemeyeceğini kaydederek, “Alkış sorunları çözmeye, haksızlıkları gidermeye yetmez, yetmiyor. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz. Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunlarını görmezden gelmek kimseye fayda sağlamaz. Bunun için kimse sorumluluk almaktan kaçmamalı. Fedakârca çalışan sağlık çalışanlarının sorunları çözülmeli ve hakları bir an önce verilmelidir.Sağlık-Sen olarak biz mücadele etmekle yükümlüyüz.” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: Sağlıksenkonyamücadele

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat