Köylülerin ‘Çekmeyen Cep Telefonu’ Çilesi!

Köylüler cep telefonuyla görüşebilmek için ya damların ya çatıların ya da su deposunun

24.03.2021 14:52, 2 yıl önce eklendi.
Köylülerin ‘Çekmeyen Cep Telefonu’ Çilesi!

üzerine çıkıyor. Abditolu Köyü’nde iletişim yüksek yerden sağlanıyor.

Konya’nın Çumra İlçesi’ne bağlı Abditolu Köyü’nde yaşayanlar, cep telefonuyla görüşebilmek için ya damların ya çatıların ya da su deposunun üzerine çıkıyor. En rahat görüşme yapmak isteyenler yüksek bir yere çıkmak zorunda.

Konya’ya ile Çumra İlçesi’nin tam ortasında yer alan Abditolu Köyü, her iki yere de 20 kilometre uzaklıkta. GSM operatörlerinin baz istasyonu bulunmaması nedeniyle cep telefonlarıyla iletişim kurulamıyor.  Köyde yaşayan vatandaşlar, yetkililerden sorunlarına çözüm bulmalarını istiyor.

130 haneli ve yaklaşık 1000 nüfuslu köyünde yaşayanlar ellerinde cep telefonu, şebeke arıyor, nerede çekerse konuşmaya çalışıyorlar.

Abditolu Köy Muhtarlığı 1. Azası Seyit Ali Ferliarslan, köylerinde cep telefonu çekmediğini belirterek, “Köyümüz Konya’ya  ve Çumra İlçesine 20’şer kilometre uzaklıkta. İkisinin ortasında bir yerleşim yeri burası. Cep telefonu çekmiyor. Ya damların ya da evlerin çatılarına ya da yüksek bir yere çıkıyoruz ancak konuşabiliyoruz. Arayan olursa iletişim çok zor, kimse bize ulaşamıyor. Onun için köye baz istasyonunun kurulması için çalmadığım kapı, vermediğim dilekçe kalmadı. Müracaatlarım sonuçsuz kaldı. Başvurularıma yanıt alamadım. Köyümüze cep telefonu vericisinin kurulmasını, bir an önce sorunlarımızın çözümünü istiyoruz” diye konuştu.

“Komşuların adına dilekçe topla’ dediler, onu da yaptım verdim. Yine sonuç alamadım” diyen Ferliarslan, “Acil görüşmelerde cep telefonuyla ne aradıkları kişiye ne de arandığımızda bize ulaşılabiliniyor. Evlerimize internet bağlattık o da çok zor çekiyor. Hafif bir yağmur yağsa elektriklerimiz kesiliyor, internetimizin çekim gücü azalıyor.  Köyde cep telefonlarının çoğu yerde çekmemesi dolayısıyla büyük sorunlar yaşıyoruz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: CepKöyKonyaçile

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu