Yiğit; Kar tatilinde öğretmenlerimiz uzaktan öğretime zorlanmamalıdır

Kar tatili verilen ilçelerimizde öğretmenlerimizin uzaktan öğretime zorlanmalarının yanlış

26.03.2021 10:59, 2 ay önce eklendi.
Yiğit; Kar tatilinde öğretmenlerimiz uzaktan öğretime zorlanmamalıdır

olduğunu dile getiren Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit,  İyi niyetle yapıldığı konusunda şüphemiz olmayan bu gibi uygulamaların bir daha tekrarlanmayacağını umut ediyoruz” diye konuştu.

Özgür Ulaş Yiğit, öğretmenlerimizin üstüne düşen görevlerini yerine getirdiğini belirterek, “Bilindiği üzere, Eğitim Öğretim ve Bilim hizmet koluna ilişkin toplu sözleşmenin,2.Maddesinde yer alan ders görevinin yapılmış sayılacağı haller başlığında yönetici ve öğretmenlerin idari izinli sayılacağı durumlar açıkça yazmasına rağmen, kar tatili verilen ilçelerimizde öğretmenlerimiz, yasalara aykırı bir şekilde uzaktan öğretime zorlandıklarına dair bilgiler gelmektedir.Buradan açıkça uyarıyoruz, hiç kimse kanunların üstünde değildir. Bu gibi keyfi uygulamalara Eğitim-İş olarak müsaade etmeyeceğiz. Öğretmenlerimiz üstüne düşen görevleri fazlasıyla yerine getiriyor, hiçbir mülkü ve idari amir, kanunların bizlere vermiş olduğu hakları gasp edemez, ettirmeyiz. İyi niyetle yapıldığı konusunda şüphemiz olmayan bu gibi uygulamaların bir daha tekrarlanmayacağını umuyoruz. Aksi halde kanuni haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ve bu duruma yol açan idari ve mülki amirler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

Anahtar Kelimeler: KarTatilikonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat