Bakan Dönmez,Konya’da Örnek Bir Belediyecilik Var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

02.04.2021 23:16, 1 ay önce eklendi.
Bakan Dönmez,Konya’da Örnek Bir Belediyecilik Var

Konya’nın belediyeciliğin güzel örneklerinin sergilendiği nadide şehirlerden birisi olduğunu belirten Bakan Dönmez, “Konya’da örnek gösterebileceğimiz bir belediyecilik var.” dedi. Başkan Altay da “Doğu Akdeniz’de yaptığınız çalışmalar ve Karadeniz’de bulduğunuz doğalgaz rezervi hepimizi ziyadesiyle mutlu etti. Enerji Bakanı olarak enerjinize hayranız.” diye konuştu.

Çeşitli programlara katılmak üzere günü Konya’da geçiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı da ziyaret ederek bir süre görüştü.

Konya’da son yıllarda belediyeciliğin güzel örneklerinin sergilendiği nadide şehirlerden birisi olduğunu belirten Bakan Dönmez, “Bunda hiç şüphesiz gerek şimdiki başkanımızın, gerekse daha önceki başkanlarımızın hizmeti, emeği çok büyük. Konya’da örnek gösterebileceğimiz bir belediyecilik var. Teşekkür ediyorum. Belediyelerin şehirlerimizi planlarken; altyapıyı özellikle de kentin ihtiyaç duyduğu bir takım müşterek yerel hizmetlerin sağlanması noktasında enerji ihtiyaçlarını karşılayacak projeleri geliştiriyor olmaları son derece takdire şayan. Belediyemizin bu anlamda yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı enerji projelerini biz de destekliyoruz. Örnek gösteriyoruz.“ diye konuştu.

KONYA YILDIZI PARLAYAN BUNDAN SONRA DA PARLAYACAK OLAN BİR KENTİMİZ

Konya’nın sadece bir tarım kenti olmadığını, sanayisi ile de öne çıkan bir şehir olduğunu vurgulayan Bakan Dönmez, “Konya aynı zamanda bir kültür başkenti. Yıldızı parlayan, bundan sonra da parlayacak olan bir kentimiz. Konya’ya bu anlamda borcumuz çok. Hem doğalgaz anlamında hem de elektrik anlamında ihtiyaçları neyse karşılanması konusunda elimizden gelen desteği göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: BakanDönmezkonyabelediye

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat