Ressam Aydın’dan Yağlı Boya Resim Sergisi Ve İmza Günü!

Seydişehirli ressam yazar Mehmet Aydın, kişisel yağlı boya resim sergisi

05.04.2021 14:08, 6 ay önce eklendi.
Ressam Aydın’dan Yağlı Boya Resim Sergisi Ve İmza Günü!

ve ‘Siyah gülümseme’ adlı şiir kitabının imza gününde sanatseverlerle buluştu.

İnşaatlardaduvar ustası olarak çalışan ilkokul mezunu Mehmet Aydın, hobi olarak başladığı resim yapma işini meslek edinirken, ilk kişisel resim sergisini gerçekleştirdi. 

İnşaatlarda kazandığı paralarla yaptığı 30 adet resim çalışmalarını BLC kafede sergiye çıkardı. Yayımladığı şiir kitabını da okuyucuyla buluşturdu. 

Açılan sergiye Belediye Başkanı Mehmet Tutal, vatandaşlar ilgi gösterirken serginin 1 hafta boyunca açık kalacağı öğrenildi.

Yazarlıkta yapan Ressam Mehmet Aydın,  yağlı boya ve tuvallere işlediği resimlerini Türkiye’nin birçok ilinde sergileyeceğini aktardı.

Resim yapmayı çocuk yaşta başladığını daha sonra ressam abisinin desteğiyle geliştirdiğini belirten Aydın, “Çocuklarımın geçimini inşaattan sağlıyorum. Genellikle gurbetlerde çalıştım. Türkiye’nin dört bir tarafını gezmişimdir. Evde de çalışmalarımı sürdürdüm. Sergilediğim bu resimleri inşaattan kazandığım para ile yaptım. Ben doğa hastasıyım. Farklı şehirlerde çalıştığım için beynimde kalan bazı güzellikler var. Onları harmanlayarak bunları tuvallere döktüm. Bu arada şiirler yazıyordum onları kitaplaştırdım imzaya açtım. İkinci kitabım roman türünde olacak baskı işlemlerine başlandı.’’ ifadelerini kullandı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat