Vijdansızlar

Konya Karatay Gezenbilir Bisiklet Topluluğu Derneği, pandemi sürecinde sokak hayvanlarına yardımlarıyla dikkat çekiyor.

07.04.2021 22:11, 1 hafta önce eklendi.
Vijdansızlar

 Birçok yerde farkındalık yaratmak amacıyla sokak hayvanlarına sahip çıkan Karatay Gezenbilir Bisiklet Topluluğu Derneği, son dönemde artan hayvan ölümlerine dikkat çekmek amacıyla da yetkililere mesaj yolladı.

Konya Karatay Gezenbilir Bisiklet Topluluğu Derneği, pandemi sürecinde sokak hayvanlarına yardımlarıyla dikkat çekiyor. Birçok yerde farkındalık yaratmak amacıyla sokak hayvanlarına sahip çıkan Karatay Gezenbilir Bisiklet Topluluğu Derneği, son dönemde artan hayvan ölümlerine dikkat çekmek amacıyla da yetkililere mesaj yolladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Konya Karatay Gezenbilir Bisiklet topluluğu Derneği Konya'da genç nesiller projesi adı altında kurulmuş olan bir dernektir. Konya’da spor ve sporu sevdirme amaçlı bireylerin dikkatini çekme sporu daha güzel tanıma daha bilinçli trafikte kurallara uygun bisiklet sürmek olarak hedeflenmiştir. Kovid-19 pandemi süresince turlarımıza ve etkinliklerimize ara vermiş bulunuyoruz. Akabinde tüm resmi izinler alınarak Kovid-19 pandemi süresince gıda sektörü kasap lokantaların kapalı olması sebebiyle her hafta 4 kişilik bisikletli gönüllü ekibimizle Konya’mızın Karatay, Selçuklu ve Meram bölgelerinde 25 kilo mamayı sahipsiz sokak hayvanlarına yoğun hava şartlarına rağmen kırsal bölgelerde hafta sonu yasaklarında bir nebzede olsa karınlarını doyurmaya köprü olmaya çalıştık. Konya Meram Tıp Fakültesi civarında 11 yavru olarak 4 ay boyunca bakımları mamaları sütleri verilerek fotoğraflandı. Akabinde 04/04/2021 Pazar günü 10.30 civarlarında mama götürdüğümüz yavruların biri silahlı ateş sonucunda feci şekilde can verdi. Büyük bir vahşet yaşanmıştır ve kırsal bölgelerde hafta sonları farklı bölgelerde silah sesleri duyulmaktadır. Bu ve benzeri hayvan katliamlarının ve trafik denetlemelerinde emniyet mensuplarımızdan araç ve üst aramalarının daha fazlalaştırılmasını arz ediyoruz.

Anahtar Kelimeler: KöpekBsikletKonyaYahya Yakut

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat