Karabacak: Ramazan alışverişini yerel esnafımızdan yapalım

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Ramazan ayı öncesi yaptığı açıklamada,

11.04.2021 10:43, 2 yıl önce eklendi.
Karabacak: Ramazan alışverişini yerel esnafımızdan yapalım

 “Konyalı esnaflarımız Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. Kaliteli ve lezzetli ürünler için vatandaşlarımız yerel esnafımızı tercih etmeli” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, şunları söyledi:

“İslam Âlemive Müslümanlar olarak bir Ramazan ayınadaha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konyalı esnaflarımız Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. Her türlü ihtiyaç listesinde fiyat kriteri başı çekiyor ancak ucuz olsun diye de merdivenaltı alışveriş yapılmamalı. Kaliteli ve lezzetli ürünler için vatandaşlarımız yerel esnafımızı tercih etmeli. Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları ve pandemi tedbirleri gereği yiyecek içecek hizmet sektörünün kapalı olacağı, yalnızca evlere servis ya da gel-al usulü çalışacağı göz önüne alındığında evlerde daha fazla zaman geçirilecek. Bununla birlikte iftar çadırları, aşevleri gibi Ramazan ayına özel toplu yemek alanları olmayacağından, tüm iftarlarımızı evlerimizde açacağız. Dolayısıyla evde tüketim her zamankinden fazla olacak. Konyalı hemşerilerimizden Ramazan ayı boyunca gel-al ve paket siparişlerini özellikle yerel esnaflarımızdan yaparak kendilerine destek vermelerini istirham ediyorum.”

Başkan Karabacak Ramazan ayı mesajında da, “Tüm İslam Âleminin, Esnaf Teşkilatı’mızın, 58 bin esnaf ve sanatkârımızın Ramazan Ayını şimdiden kutluyor, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu pandemi döneminin biran önce bitmesini ve sağlıklı günlere tekrar kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant