‘Bizim Çocuk’ Dergisi Yayında!

Meram Belediyesi’nin 1. ve 2. sınıf öğrencileri için hazırladığı ‘Bizim Çocuk’ Dergisi’nin dağıtımı Meram Belediye

13.04.2021 13:32, 1 ay önce eklendi.
‘Bizim Çocuk’ Dergisi Yayında!

Başkanı Mustafa Kavuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca’nın eliyle başladı. İçeriğinde Konya’nın kültürel değerlerinden manevi değerlerine, ümmet coğrafyasından aile katılımlı interaktif etkileşim köşelerine kadar pek çok yararlı bölümün bulunduğu derginin çocuklara değerler eğitimi noktasında önemli katkı sunacağını söyleyen Başkan Kavuş, interaktif köşeler sayesinde de çocuklarla bir araya geleceklerini belirtti.

Meram Belediyesi’nin ilçede eğitim gören 1. ve 2. sınıf öğrencileri için hazırladığı ‘Bizim Çocuk’dergisi yayın hayatına başladı. Çocuklar, içeriğinde Konya’nın kültürel değerlerinden manevi değerlerine, ümmet coğrafyasından aile katılımlı interaktif etkileşim köşeleri gibi bölümler bulunan dergilerini Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca’nın elinden aldılar. Dergilerini alan çocuklar büyük mutluluk yaşadı.

BAŞKAN KAVUŞ; “İNTERAKTİF KÖŞELER SAYESİNDE ÇOCUKLARIMIZLA BİRARAYA GELECEĞİZ”

Meram Belediyesi Bilim Kurdu Projesi’nin yayını olan ‘Bilim Kurdu Dergisi’ ile başladıkları kültürel yayınlara bir yenisini daha eklemekten duydukları mutluluğu dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Bizim Çocuk’ dergisinin de değerler eğitimi noktasında çocuklar için önemli kaynaklardan biri olacağına olan inancını dile getirdi. ‘Enderun Meram’ çatısı altında her yaş ve sınıf grubuna yönelik çalışmalarının olduğuna vurgu yapan Başkan Kavuş, bu çerçevede geçtiğimiz günlerde de 3 ve 4. sınıf öğrencileri için yaptıkları ‘İftariyelik’ sürprizini hatırlattı. Hazırlanmasında Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkı verdiği dergide hem çocukları hem de ailelerini düşündüklerini ifade eden Başkan Kavuş, “Yayında, Konya’mızın kültürel ve manevi değerlerinden  ümmet coğrafyasıanlatımlarına, tarih bilincindenaile katılımlı interaktif etkileşim köşelerine kadar birçok faydalı bölüm bulunuyor. Salgından dolayı eskisi gibi sık sık bir araya gelemediğimiz öğrencilerimizle ise Dedemin Velespiti, Konya’nın Alim ve Velileri gibi interaktif köşeler sayesinde biraraya gelmiş olacağız. Bizim çocukların aile etkileşimli sosyal medya dönüşlerini şimdiden heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Meramdergikonyakavuş

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat