Gaye Karadağ’a Veda

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Gaye Karadağ son yolculuğuna uğurlandı.

17.04.2021 20:49, 4 hafta önce eklendi.
Gaye Karadağ’a Veda

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri ve TRT İzmir Radyosu spikerlerinden Gaye Karadağ dün akşam vefat etti. Gaye Karadağ’ın vefat haberi, İzmir basınında büyük üzüntüyle karşılandı.

Bir süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Gaye Karadağ, ailesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ve eski çalışma arkadaşları tarafından Doğançay Mezarlığında toprağa verildi.

Gaye Karadağ’ın cenazesi koronavirüs tedbirleri nedeniyle tören yapılmadan defnedildi. Cenazeye İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Bülbül, Kenan Çimen, KESK HABER – SEN İzmir Şube Başkanı Ayhan Zengin, İGC üyeleri ve aynı zamanda TRT’den mesai arkadaşları Leyla Özgür, Mustafa Turpçulu, Emre Şimşek, yakın dostları ve ailesi katıldı.

Cenazede konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen şunları söyledi;

“Cemiyetiniz Genel Sekreteri, meslektaşım, omuzdaşım, kardeşim Gaye Karadağ’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyim. Çok iyi bir spiker, çok iyi bir öğretmen çok iyi bir dost, çok iyi bir anneydi. Eksik kaldık. Ama anıları eskimeden hep belleğimizde, yüreğimizde yaşayacak.

Basın Camiasını Yasa Boğdu

İzmir basınını derinden sarsan vefat haberi nedeniyle basın camiasından ve yöneticilerden de başsağlığı mesajları geldi.

CHP İzmir Milletvekili Gazeteci Atila Sertel, Gaye Karadağ’ın vefatı nedeniyle yayınladığı başsağlığı mesajında şunları yazdı;

“Benim sevgili arkadaşım, kardeşim Gaye Karadağ’ı da yitirdik. Özü, sözü bir dobra insandı. TRT’nin deneyimli, sevilen spikerlerindendi. En önemlisi sırtını dayayacağın bir dost insandı. Ailesine, dostlarına, basın ve TRT camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun.”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca tarafından yayınlanan mesajda da şu ifadelere de yer verildi;

“İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri TGF Delegemiz Gaye Karacadağ'ın vefat ettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Başta İzmir Gazeteciler Cemiyetine, Basın camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizle Merhumeye Allah'tan rahmet dileriz.”

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat