Ekici, Konyalılar için sordu

Gelecek Partisi il Başkanı Hasan ekici, açıklaması şöyle,

21.04.2021 11:32, 4 hafta önce eklendi.
Ekici, Konyalılar için sordu

Konya Büyükşehir Belediyesi son günlerde 6 milyon TL konusu ile gündeme gelmiştir.Lokantacılar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan bey ’in açıklamalarıvekonuya ilişkin medyada yeralan haberler üzerine İl Başkanlığımız tarafından;

6 milyon TL nerede?Esnafa neden dağıtılmadı?diye ilgili belediye başkanına soruldu.

Bizim sorumuz ve kamuoyundan gelen sorular üzerine Uğur İbrahim Altay’dan 16 yıllık kamu görevine ve 12 yıllık belediye başkanlığına yakışmayacak üslupile “…bizi yakından takip etmenizi tavsiye ediyorum.Öğreneceğinizçokşeyvar…“tarzında bir açıklama gelmiştir. Kamuoyu 6 milyon TLkonusunda ciddi bir açıklama beklerken Uğur İbrahim Altay’ın bu ciddiyetsiz yaklaşımı kamuoyundatepkiye neden olmuştur. Oysa kamuoyu 6 milyon TL’ye ilişkin net bir açıklama bekliyordu.“Bizne istersek yaparız, kimseye hesap vermeyiz,kimseyi tanımayız”üslubu bir gün sonra olayın ülke gündemine taşınmasına neden oldu. Maalesef şehrin Belediye Başkanı süreci doğru idare edememiştir

     Meselenin ülke gündemine gelmesinden sonra yapılan basın toplantısında ilgili belediye başkanı6 milyon TL konusuna açıklık getirirken yeni bir aymazlığa imza atarak konuyu Konya ve Konyalıya hakaret noktasına çekmeye çalışmıştır.

Konuya ilişkin olarak Konya yerelde belediyeye çok yakın bir gazetenin manşetinde “…mala anlatır gibi anlattı…“ ve “…ananla yedim  derdim…“  gibi ahlaksızca üslupla sizden açıklama bekleyen Konyalılara hakaret edilmiştir. Sayın AltayKonyalılara hakaret edilmesini içinize sindiremiyordunuz, umarım bunlarla ilgili de gerekeni yaparsınız.

6 milyon TL ile ilgili açıklama bekleyen Konyalılara Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın bir akrabasının sosyal medya hesabındanahlaksız ifadeler kullanılmasını Konyalılar adına kabul etmemiz mümkün değildir.

2,4 milyar TL bütçeli Büyükşehir Belediyesinin son 2 yıl içerisinde tahmini 5 milyar TL civarında arsa satması ve bunu kamuoyu ile paylaşmaması, arsa bedellerinin nerelerde kullanıldığına dair tatmin edici cevapların gelmemesi sayın Altay’ın kendi söylemleri ile çelişmektedir. Sayın Altay sizlerden bilgi almak için illa twitter’ da gündeme mi düşmek gerekir. Büyükşehir belediyesini idare edenler şeffaf yönetim anlayışını benimsemek zorundadır. Büyükşehir Belediye Meclis toplantılarının canlı yayında verilmesi ve mecliste alınan kararların kamuoyu ile paylaşılması da elzemdir.

    Sayın Altay, GELECEK PARTİSİ Konya İl Başkanlığı kadroları en az sizin kadar bu toprakların çocuklarıdır. En az sizin kadar Konya sokaklarında dolaştık ve en az sizin kadar Gonyalıyız. Konya sevgimizi hiç kimseye sorgulatmayız. Süreci yönetemediniz. Başkalarını suçlayarak konuyu örtbas edemezsiniz.

“Benim Konyam” değil,“Bizim Konyamız”için çalışmaya devam edeceğiz…

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat