Karapınar’ da yaralı bulunan Kızıl Şahin tedavisi yapıldı.

Nesli tükenmekte olduğu için koruma altında olan kuş türlerinden olan Kızıl Şahin’in kanadını

24.04.2021 18:34, 3 ay önce eklendi.
Karapınar’ da yaralı bulunan Kızıl Şahin tedavisi yapıldı.

elektrik direğine çarparak yaralandığı kaydedildi.

Kızıl şahin, Biyoçeşitlilik için bu türlerin doğada yeri çok önemli olduğu, özellikle sürüngenler ve farelerle beslenen çiftçi dostu kuş türlerinden olduğu. vurgulandı.

İlçeye Bağlı Fevzipaşa mahallesi Demiryalı mevkiinde tarlada çalışan Salih İvriz adlı çiftçi”,Yerde hareketsiz halde kalan bir kuş olduğunu fark r ettiğini belirterek,” Yanına yaklaştığımda uçamadığını ve kanadında yara olduğunu fark ettim.İşi bırakıp eve götürdüm..Kendi imkanlarımla ilk müdahalesini yaptım.Daha sonra hayvanın aç ve susuz olduğunu düşünerek et verip beslenmesini sağladım.Fevzipaşa mahallesi muhtarı Cahit Aşıroğlu'na haber ederek kendisine yaralı kuşumuzu teslim ettim.Hayvan katliamlarını görünce bir kuşta olsa onu orada bırakıp yabani hayvanlara yem olmasına gönlüm razı olmadı.Bir can’ın kurtarılmasına vesile olduğum içinde mutlu oldum.” Dedi.

Fevzipaşa mahallesi muhtarı Cahit Aşıroğlu,Yaralı Kuş'a sahip çıkan duyarlı çiftçi Salih İvriz’e teşekkür etti.

Muhtar Aşıroğlu, Yaralı Şahin’i Veteriner Hekim Mustafa Bayazıt tedavisini yapıldıktan sonra doğaya salındığını söyledi.

Anahtar Kelimeler: KızılŞahinKarapınar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat