Sanayi İşletmeleri İçin Son Dört Gün

Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi KONARILI Konya’daki Sanayicileri “Yıllık İşletme Cetveli”ni zamanında

26.04.2021 16:16, 3 hafta önce eklendi.
Sanayi İşletmeleri İçin Son Dört Gün

doldurmaları konusunda uyardı. 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi sicil belgesi olan işletmelerin 2020 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı “Yıllık İşletme Cetvelini”  en geç 30 Nisan 2021 tarihine kadar doldurulması gerektiğini, 30 Nisan 2021 saat 24:00’e kadar Yıllık İşletme Cetvelini  https://sanayisicil.sanayi.gov.trüzerinden doldurmayan sanayicilere bu yıl için 1.730 TLİdari para cezası uygulanacağını ifade etti.

Konya’daki Sanayi Siciline kayıtlı 8.400 firmanın bugün itibarı ile 4.900 ‘ün “Yıllık İşletme Cetvelini” doldurduğu,  geriye kalan 3.500 işletmenin son dört günde doldurması gerektiğini ifade ederek son günlerde oluşacak yoğunluk sebebiyle sıkıtını yaşanacağını, sanayicilerin yoğunluk oluşmadan biran önce işlemlerini yapmaları gerektiğini söyledi.

Sanayicilerin almak zorunda oldukları “Sanayi Sicil Belgesi”nin Sanayi İşletmeleri için bir çok avantajı olduğu konusunda bilgilendirme yapan İl Müdürü Vehbi KONARILI Sanayi Sicil Belgesi olmayan Sanayi İşletmelerinin bu imkanlardan faydalanmaları için  https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresine online olarak müracaat etmelerinin yeterli olduğunu belirtti.

Konya’da bulunan sanayicilerin idari para cezası konusunda mağdur olmamaları için tüm işletmelere e-posta yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ancak iletişim bilgileri güncel olmayan işletmelere ulaşılamaması sebebiyle  bu basit işlemin yapılmadığı ve idari para cezası ile karşı karşıya kalındığı bilinmektedir.

Bu sebeple Yıllık İşletme Cetveli doldurma işlemi yapacak olan yetkililere son dört gün kaldığı bilgisininulaşması büyük önem arz etmektedir.”dedib

Anahtar Kelimeler: SANAYİKONYA

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat