Karaca’dan, 1 Mayıs emek ve dayanışma günü mesajı

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günüyle ilgili bir mesaj yayımlayarak,

30.04.2021 23:42, 2 hafta önce eklendi.
Karaca’dan, 1 Mayıs emek ve dayanışma günü mesajı

, emekçi ve çalışanların bu gününü kutladı. Karaca, “Her alanda çalışan ve emek veren herkesin hak ettiği ücreti almalı ve sosyal hakları korunmalıdır diye konuştu.

Ülkemizin kalkınmasında çalışanların ve emekçi kesimin katkısının çok büyük olduğunu belirten Dr. Seyit Karaca mesajının devamında şunları dile getirdi: “Emeğiyle değer üretmenin, alın teriyle helal kazancının arayışında, çabasında olan milyonlarca çalışanımız bizim için çok değerlidir. Hiçbir zaman da bu emeklerinin karşılığı ödenemez. Covit-19 salgını sürecinde ve ekonominin genel seyrinin iyi gitmemesinden en çok etkilenen kesim de yine çalışan ve emekçi kesim olan işçiler olmuştur. Özellikle yine salgın sürecinde sağlık çalışanlarımız haklarını elde edemedikleri gibi, canını tehlikeye atarak mücadele etmektedirler. Meslek hastalıklarının artışı, çalışan ve işçilerin artan sorunları, iş sağlığı ve güvencesinden oluşan her türlü sorunlar acilen çözüme kavuşturarak, çalışanların ve işçilerimizin geçinebilecekleri bir ücret verilmelidir. Bunu da sağlayacak olan devlettir. Deva Partisi olarak her zaman çalışan, emekçimizin, işçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Her türlü sorunlarının takibiyle birlikte, geçinebilecekleri ücretlere almalarını sağlamak adına elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz.  1 Mayıs, fabrikalarda, tarlalarda, tezgâhlarda çalışan, üreten, emeğiyle kazanan herkesin bayramıdır. Çalışanların ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun” dedi.

Anahtar Kelimeler: 1KonyaMayıs

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat