Almanya’dan Yola Çıkan 4 Arkadaş Meke Gölü'nde Mola Verdi

Karavanlarıyla geldikleri Konya'nın Karapınar ilçesindeki Meke Gölü'nde mola verdi.

01.05.2021 14:57, 2 hafta önce eklendi.
Almanya’dan Yola Çıkan  4 Arkadaş Meke Gölü'nde Mola Verdi

Almanya'dan yaklaşık 1 yıl  ay önce dünya turu için karavanlarıyla yola çıkan 4 arkadaş ve 2 çocukları  Karapınar'a geldi.

Her mevsim bir başka güzel olan Meke Gölü'ne misafir olan Alman Turistler , göl kenarında yürüyüş yaptı, bisiklet sürüp eğlendiler.Akşam ise ay ışığı altında  Meke gölünde 1 gece kaldılar.

Alman arkadaşlar Gıregor ,Miriam  ,çocukları  İwo  ve  Leo ,ile Monigue  Swen  Çıktıkları Dünya Turunda Türkiye’ye  geldiler.Türkiye’de Nemreu Dağı,Kapadokya gibi bölgeleri gezen Alman Turistler,Türklerin Misafirperverliğinden memnun olduklarını kaydettiler.

2 ay önce gedikleri Türkiye’den  Mayıs ay’ı ortalarında ayrılacaklarını kaydeden Alman  Turistler, İstanbul,İzmir ve Çanakkale gibi yerleri de gezeceklerini belirttiler.

.Almanya’da öğretmenlik yapan Miriam Beck, “Meke gölüne Daha önce  gelen Fransız arkadaşlarının tavsiyesi  ile geldiklerini belirtti. 

Gölün görünümü karşısında üzüldüklerini ancak yinede mutlu olduklarını söyleyen Beck şunları ifade etti:”Meke gölündeyiz .Buraya  umutla geldik ama maalesef gölde su yok.Nedenini bilmiyoruz. Sadece kurak bir yer görüyoruz.Bu çok üzüntü verici bir durum. Çünkü doğa onu kendi halinde bıraktığınızda çok daha güzel. Bu durum hakkında ne düşündüğümü merak edebilirsiniz. .Böyle bir manzarayla karşılaştığım için çok üzgünüm.İnsanlığın burayı mahvettiğini düşünüyorum.Demek istediğim şu ki buranın fotoğraflarına bakıyorsun ,posterlere bakıyorsun  mavi sularla dolu çok güzel bir yer. Fakat buraya geldiğimizde hiç su olmadığını görüyoruz .İnsanlığın nasıl yanlış yöne gittiği hakkında bir tartışma konusu başlatmayacağım fakat belki biz dil,ülke,renk ,ırk farketmez insanlar olarak   doğaya bu denli zarar verdiğimiz için düşünmeliyiz ve böylelikle bir şeyler geri gelebilir.

Meke Gölünü suya kavuşturun “!

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat