Hasan Ekici, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü Kutladı

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutladı

03.05.2021 14:05, 2 hafta önce eklendi.
Hasan Ekici, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü Kutladı

ve toplumların gelişmesinde basının önemine vurgu yaptı.

İl Başkanı Hasan Ekici mesajında şu görüşlere yer verdi, "Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 3 Mayıs, 1993 yılında Dünya Basın Özgürlüğü Günü ilan edildi. Basın, halkı haberdar etme görevinin yanı sıra, halkı bilgilendirme alanında da önemli bir işlev görmektedir. Toplumların gelişmesinde basının önemi yadsınamaz. Bugün, basının görevi sadece 'haber alma-verme' görevinin çok üstündedir. Teknolojinin de yaygınlaştığı günümüzde basın aynı zamanda bilgilenme aracıdır. Toplum, basın sayesinde haber alma ihtiyacını gidermektedir” Dedi.

Geçen hafta EGM tarafından yayımlanan genelgeyi de eleştiren Başkan Ekici “İçişleri Bakanlığı EGM tarafından yayımlanan ve vatandaşlarımızın haber alma verme özgürlüklerini engelleyen genelge, başta Anayasa olmak üzere temel hukuki normlara açıkça aykırıdır. İçişleri Bakanlığı genelgeyi derhal iptal ederek bu hukuksuzluğa son vermelidir.” Diyen Başkan Ekici, “Görevlerini büyük bir emek ve hassasiyetle yerine getiren, kalemini satmayan tüm bağımsız ve tarafsız basın mensuplarımızın, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" Dedi.

Anahtar Kelimeler: 3Mayıskonyaekici

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat