Seydişehir’de Ekmek Satışları Yüzde 50 Düştü

Seydişehir genelinde ekmek üreten fırınlar salgın ve evlere tam kapanma nedeniyle

03.05.2021 14:10, 2 hafta önce eklendi.
Seydişehir’de Ekmek Satışları Yüzde 50 Düştü

ekmek üretim kapasiteleri yüzde 50 oranında düştüğü açıklandı.

İlçede 8 adet fırının günlük 30 bin ekmek üretimi koronavirüs ve sokağa çıkma yasağıyla birlikte günlük satışın 15 bin ekmeğe kadar düştüğü belirtildi.

Ekmek satışlarının yarı yarıya düştüğünü dile getiren Tadım ekmek fırın işletmecisi Mehmet Kelek, "Koronavirüs salgını ve yasaklar nedeniyle eve kapanan şehre köylerden gelemeyen vatandaşlar, kendi ekmeklerini pişirirken fırınlara olan rağbet azaldı. Satışımız gözle görülür şekilde yarıya düştü’’ dedi.

Salgın nedeniyle vatandaşların tedirgin olduğunu belirten Kral ekmek işletmecisi Hüseyin Kızılcaadam ekmek tüketimiyle yaptığı açıklamada; "Diğer işletmelere göre fırınlar kapanmadı ama salgın ve yasaklardan dolayı İnsanlar evden fazla çıkmak istemiyorlar. Bu iki sebepten dolayı büyük düşüş yaşandı. Sıkıntılı bir süreç. Tam kapasiteyle çalışamıyoruz. Günlük 2000 civarında pide kalıyor elimde. Kalanları aşevine ihtiyaçlı insanlara dağıtıveriyoruz. Dengelemek çok zor üretimimi 1000 ekmeğe kadar düşürdüm. Fırın esnafları genel manada küçük esnaflar. Dolayısıyla bunu çok uzun vadede götüreceklerini düşünmüyorum. Şu an hepsi sağlıkçılar gibi fedakârlık yapıyor. Ben fırınımı 24 saat açık tutuyorum. 50 kişi çalıştırıyorum. Bu illetin, halkımızın üzerinde çok çabuk ve süratli şeklide kalkmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: EkmekRamazanSeydişehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat