Üner, Cefakar Çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Kutluyorum

Karapınar Ziraat Odası başkanı Başkan Durmuş Üner, ,’’Tarlasında, Bağında, Bahçesinde ve tarımsal ve Hayvancılık sektörünün

14.05.2021 16:29, 1 ay önce eklendi.
Üner, Cefakar Çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Kutluyorum

 her kademesinde alın teri döken yaz, kış demeden üretim mücadelesine devam eden fedakâr, cefakar çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum’’ dedi.

 Başkan Durmuş Üner; “Bu vesile ile Tarımsal üretim her zaman kuraklık, aşırı yağış, dolu, don ve fırtına gibi doğal afetlere açıktır, di İklim değişikliğinin etkisiyle son yıllarda afetler sık sık yaşanmakta bazı yıllar üretim sezonu boyunca da devam etmektedir”  çiftçilerimizin  nasıl zorlu şartlar altında üretim mücadelesi yapmaktadır.

 Türkiye’nin en az yağış alan coğrafyasında yer alan ilçemiz Karapınar Kuraklık afetinden de en şiddetli şekilde olumsuz etkilenmiş, Özellikle Kuru tarım hububat arazilerinde ürünler yanmaya başlamış, önümüzdeki günlerde yağış ihtimalinin düşük olması sebebiyle çiftçilerimiz umudunu keserek hububat arazilerini koyunlarına otlatmakta yada pulluk ile tarla yapmaya başlamıştır.Zor şartlar altında üretim yapan çiftçilerimizin emekleri heba olmamalıdır. Dedi.

Anahtar Kelimeler: Durmuş Ünerçiftçi14 Mayıs

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat