Konya İl Müftüsü Öge’den KYK öğrencilerine bayram ziyareti

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Yalman ve Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şube yöneticisi Mümtaz

14.05.2021 23:59, 2 yıl önce eklendi.
Konya İl Müftüsü Öge’den KYK öğrencilerine bayram ziyareti

Nuzumlalı ile birlikte yabancı uyruklu öğrencileri kaldıkları KYK yurtlarında ziyaret ettiler.

Programailk olarak Uluslararası Mevlana İmam Hatip Lisesi'nde başlayan İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, burada okuyan ve bayramda memleketine gidemeyen öğrencileri ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti. Okul Müdürü Mevlüt Özdemir ve öğretmenlerinde eşlik ettiği ziyarette Öge, öğrencilerle hasbihal ederek bayram harçlıklarını hediye etti. Filistinli, Moritanyalı ve İranlı öğrenciler ise ziyaretten duydukları memnuniyetti dile getirmek adına ilahi ver kasideler okudular.

Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Ali Ulvi Kurucu Erkek Yurdu, Melike Cihan Kız Yurdu ve SadreddinKoneviKız Yurtlarına da ziyaret gerçekleştiren Öge, burada kalanyabancı uyruklu öğrencileri de ziyaret ederek gönüllerini aldı. “Manevi Rehber” olarak bu yurtlarda ortak görev yapan il müftülüğü personeli ile birlikte öğrencilerin bayramlarını tebrik eden Öge,hayırseverlerin Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi aracılığıyla bağışladığı emanetleri bayram harçlığı olarak gençlere takdim etti.

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurt Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı İsa Araba ile yurt müdürleri, KYK yurtlarında görevli manevi rehber olarak görev yapan Vaiz Mehmet Gerez ile Din Hizmetleri Uzmanları Hasan Sami Arvas ve Müzeyyen Uğur, Kur’an Kursu Öğreticisi Zeliha Yüzügüldü Cengiz ile Uluslararası Mevlana İmam Hatip Lisesi Öğrenci Koordinatörü Vaiz Hasan Hüseyin Kul ise gerçekleşen ziyarette İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge’ye eşlik ettiler.

Gerçekleşen ziyaret programın ardından açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Öge, yurtlarda kalan öğrencilere dair çok yönlü çalışmalarının ve yeni projelerinin olduğunu ifade ederek ziyaret programı organize eden manevi rehberlere, ziyarete eşlik edenlere ve hayırseverlere teşekkür etti.

Gerçekleşen yurt ziyaretlerinde Uluslararası Mevlana İmam Hatip Lisesinde 168 ve KYK yurtlarında 414 olmak üzere toplam 582 yabancı uyruklu öğrenciye bayram harçlıkları hediye edildi.

KYK yetkilileri de yapılan programdan dolayı İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge’yeve ekibine teşekkür ederek il müftülüğü ile birlikte birçok yeni projeyi gerçekleştirme arzusu içerisinde olduklarını dile getirdiler.  

Anahtar Kelimeler: Doç. Dr. Ali ÖgeKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant