19 Mayıs Bayramını “birlikte” kutladılar

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Anıtta çelenk sunan CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi

19.05.2021 22:10, 1 yıl önce eklendi.
19 Mayıs Bayramını “birlikte” kutladılar

Konya İl başkanlığı ile ADD ve Eğitim-İş Konya Şubesi birlikte bayramı kutladılar. 

 

Atatürk Anıtındaki Çelenk sunumu ve bayram kutlamasına CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Konya Eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt, İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Gelecek Partisi Konya il yönetim kurulu üyeleri, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ve ADD Konya Şubesi yönetim kurulu üyeleriyle vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunumu sonrası Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve İYİ Parti Konya il Başkanı Gökhan Tozoğlu birer konuşma yaptı.

Ulusal Bayramların kutlanmasındaki çifte standart uygulanması yanlıştır

23 Nisan Bayramında çelenk sunumuna izin verilmesine rağmen, 19 Mayıs bayramın da izin verilememesinin yanlış bir karar olduğunu belirten CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Ulusal bayramlarda resmi bayram kutlamaları protokolüne kimi zaman siyasi partiler alırken, kimi zamanda alınmıyor. Bu çifte standart uygulama kararı yanlış bir karardır.  Bizlerin alternatif bir bayram kutlaması yapmamıza neden oluyor. Bayramlarımızı halkımızla ve resmi kurumlarımızla birlikte her zaman coşkulu bir şekilde kutlamak istiyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramız ulusal birlikteliğime güç kattığı gibi, Cumhuriyetimizin kurucusu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün her türlü baskı ve engellemelere rağmen, ulusuna duyduğu güven, içindeki güçlü azim ve inancı ile başlattığı bağımsızlık mücadelesinin temelinin atıldığı gündür. Bugünü hep birlikte meydanlarda kutlamak gerekir. Umarım iktidar ulusal bayram kutlamalarındaki yanlış tutumundan vazgeçerek, meydanlarla eskisi gibi coşkulu ve ulusal bayramlarımızı bayram havasında birlikte kutlarız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, gençlik ve Spor Bayramımızı kutlarım” dedi.

Cumhuriyetim ve kazanımları Türk Milleti için değerlidir

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu konuşmasında cumhuriyet ve kazanımlarının Türk Milleti için değerli olduğunun üzerinde durarak, “ Ulusal bayramlarımızla, cumhuriyetimiz ve kazanımları Türk Milleti için değerlidir. Sahip çıkmak hepimizin ortak görevidir. Ulusal bayramlarımızın kutlanmasındaki çifte standart anlayışını kabul etmiyoruz.  Bizler cumhuriyetimizin değerini hiçbir zaman unutmayacağız. Sahip çıkmaya devam edeceğiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler: 9MAYISPartilerkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu