Pandemide bisiklete ilgi arttı

Covid 19 nedeniyle yaklaşık bir bucuk yıldır yaşanan kısıtlamalar sonucunda vatandaş değişik alternatiflere yöneliyor

21.05.2021 10:58, 1 yıl önce eklendi.
Pandemide bisiklete ilgi arttı

Bisiklet sporcusu ve Özay Ticaret Bisiklet Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Ay, salgın döneminde başta Konya olmak üzere tüm yurtta bisiklet kullanımının 5 kat arttığını söyledi. 

Ay, vatandaşın özellikle toplu taşıma araçlarında bulaşma riskinin yüksek olması nedeniyle ulaşımını bisiklet ile sağladığını kaydetti.

Vatandaşın sinema, kafe, restoran gibi sosyal alanlarda vakit geçirememesi nedeniyle değişik alternatiflere yöneldiğini vurgulayan Özay Ticaret Bisiklet Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Ay  sözleini şöyle sürdürdü; “Özellikle hafta sonu ve hafta içi mesai saatleri dışında spor amaçlı ve ulaşım amaçlı olmak kaydıyla bisiklete yoğun ilgi gösteriyor. Tüm yurtta oluşan yoğun talep üzerine bisiklet firmalarının bisiklet üretimi ve tedarikinde talebe karşılık veremediğini, gelen ürünlerin ise kısa sürede tükendiği dile getirdi. Özellikle pandemi başlangıcından bu yana çocuk ve gençlerimizin çağımızın teknoloji tutkunluğu nedeniyle, evde çok fazla hareketsiz vakit geçirmelerinden kaynaklı pandemi başlangıcında bir süre tablet ve bilgisayar başında video ve oyunlarına yöneldiği, bir süre sonra çocuk ve gençlerimizin teknolojiden sıkılıp doyum noktasına geldiğini ve bu sebepten ötürü bisiklet kullanımına tekrar yöneldiğini ve bu durumun gençlerin zihinsel ve fiziksel sağlığı bakımından hareketsizliklerin kurtulup daha sağlıklı yaşama yönelmesinden mutluluk duyduğunu belirtti. “

Ay sözlerini şöyle tamamladı, Konya büyükşehir belediye başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın Konya’da vatandaşın bisiklet kullanımı için 550km bisiklet yolu ve eski bir tramvayı bisiklet tramvayı olarak hizmete sunarak Konya’mızın Sadece Türkiye’de değil tüm Dünya’da örnek bir bisiklet şehri olması için göstermiş olduğu yoğun çalışmalarına teşekkür etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu