ASM'lerde Covid-19 Aşı Hizmetleri Tekrar Başladı

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, geçtiğimiz günlerde inşaatı tamamlanarak

11.06.2021 13:08, 1 yıl önce eklendi.
ASM'lerde Covid-19 Aşı Hizmetleri Tekrar Başladı

hizmet sunmaya başlayan 12, 15 ve 24 Nolu Aile Sağlığı Merkezleri’nde incelemelerde bulundu. Covid-19 salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarını da yerinde değerlendirerek yapılan uygulamalar hakkında bilgi alan Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezlerine aşı olmaya gelen vatandaşlarla da sohbet ederek geçmiş olsuntemennilerinde bulundu.

Kamu ve özel hastanelerle birlikte aile sağlığı merkezlerinde de artık ‘Biontech’aşısı uygulanmaya başlandığını belirten Prof. Dr. Koç, “1. Basamak sağlık tesislerimizin çağın gereklerine uygun modern binalarda hizmet sunması bu dönemde vatandaşlarımızın aşı ve muayene işlemlerinde çok daha konforlu bir şekilde hizmet almalarına imkân sağlamıştır. Hastanelerimizle beraberbugün ziyaret ettiğimiz aile sağlığı merkezlerinden ve diğer ASM’lerde (D Grubu ASM’lerHariç) vatandaşlarımıza ayrılan aşı uygulama polikliniklerindenrandevularını oluşturarak normal hasta muayenelerini aksatmadan aşılarını rahat bir şekilde yaptırabilmektedir” şeklinde konuştu.

Konya il merkezi ve ilçelerinde 1.basamak sağlık hizmetleri sunan binaların yenilenmesi için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini debelirten Prof. Dr. Koç, nitelikli hizmet sunulabilmesi için kaliteli sağlık alt yapısına sahip olunması gerektiğine vurgu yaptı. Yeni hizmete açılan aile sağlığı merkezlerinin temellerinin 2020 yılı içerisinde atıldığını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Sağlık Bakanlığımız tarafından bütçesi karşılanan 12 ve 24 Nolu ASM ile Karatay Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan 15 Nolu ASM bu dönemde yaşanan pandemiye rağmen hiçbir aksamaya uğramadan hızlı bir şekilde tamamlanarak hizmete açılmıştır” dedi.Prof. Dr. Koç, gerçekleşen yatırımlardan dolayı Başta Sağlık BakanımızSayın Fahrettin Koca başta olmak üzere, milletvekillerimize, Karatay Belediye Başkanı Sayın Hasan Kılca’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Anahtar Kelimeler: AşıCovid-19Mehmet Koç

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu