Türk Kızılay’ı 153 yaşında

Türk Kızılay Meram Şubesi tarafından Tantavi müzesinde yapılan etkinlikle kutlandı

11.06.2021 20:22, 5 ay önce eklendi.
Türk Kızılay’ı 153 yaşında

Etkinliğe İhsan Özkaşıkçı İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri de katıldı. Sinevizyon gösterisinin olduğu etkinlikte öğrencilere Kızılay’ın temel ilkelerinden bahsedildi.

Etkinliğin açılış konuşmasında Meram Şube Başkanı Mustafa Aydın, “ Dünyanın sayılı, bölgesinin ise en güçlü insani yardım kuruluşu olan ve 153 yılı geride bırakan Kızılay, yardımseverlerin her geçen gün artan desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ettiğini söyledi. 

Koronavirüs salgını döneminde İmmün Plazma Yöntemiyle Tedavi de katkılar sağlayan Kızılay’ın, bu tedavi yönteminin yaygınlaşması, toplumumuz tarafından benimsenmesi için çalışmalar yaptığını ifade etti. Kızılay’ın, binlerce hastanın bağışlanan immün plazmalarla iyileşmesine katkı sağlarken yaşanabilecek yeni salgın dalgalarına yönelik de biobankalar oluşturduğunu dile getirdi.

İyiliğin amiral gemisi merhamet çınarı Kızılay milletin desteğiyle faaliyetlerini arttırarak devam ettirdiğini söyleyen Aydın, Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Kızılay; sağlık, sosyal yardım, gençlik ve eğitim alanlarında da hizmetler sunuyor.Kızılay, koronavirüs salgını döneminde de yardımlarıyla zor duruma düşen vatandaşın yanında yer aldığını ifade etti

Meram Şube Başkanı Mustafa Aydın, İçerdiği teknolojik yenikliklerle hem dijital bir sistem hem de sosyal ağ özellikleri taşıyan Kızılay Gönüllü Yönetim Sistemi gonulluol.org üzerinden yeni gönüllülerin kayıtlarının devam ettiğini ifade ederek, Meram halkını Meram Şubesinin gönüllüsü olmaya davet etti.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat