Muay Thai Milli Takımında iki Konyalı

Kuşadası’nda yapılan müsabakalar sonunda Konyalı Hasan Uluşan ve İsmail Koç kilolarında

13.06.2021 17:17, 2 ay önce eklendi.
Muay Thai Milli Takımında iki Konyalı

şampiyon oldu. İki sporcu elde ettikleri başarılar nedeniyle ileriki tarihte yapılacak olan Dünya şampiyonasında Ülkemizi temsil etmek üzere Milli takıma çağrıldı.

 

Türkiye Muay Thai federasyonunun faaliyet programında yer alan Aydın Kuşadası'nda yapılan alt gençler ve üst gençler milli takım seçmelerinde Konyalı sporcular Hasan Uluşan 57 kğ da ve İsmail Koç 71 kg da şampiyon olarak Ülkemizi dünya şampiyonasında milli takımda temsil etmeye hak kazandılar.

Aydın Kuşadası’nda yapılan müsabakalarda Konyalı sporcular toplamda 2 Altın, 4 bronz madalya aldı.

Yapılan müsabakada dereceye giren sporcularımız:

Nazlı Ayten 71 kg bronz

Ali Deniz Çağlayan 63.5 kg bronz

İbrahim Bakırcı 67 kg bronz

Zehra Yeşil 67 kg bronz

madalyayla tamladılar.

 

Bileğimizi kimse bükemez

Muay Thai Konya İl temsilcisi ve Ak Gençlikspor kulübü antrenörü Ziya Ak yaptığı açıklamada Muay Thai’da konyayı en iyi şekilde temsil ettiklerini ve başarılarının artarak devam edeceğini belirterek; “Dereceye giren sporcularımızı tebrik eder Dünya şampiyonasında başarılar dilerim. Müsabakalarda Emeği geçen tüm idareci, antrenör ve hakemlerimize canı gönülden kutlarım.

Konya böyle birlik içinde olursa bileğimizi kimse bükemez arkadaşının başarısına sevinen, problem olduğunda hemen yanında olan gerçek dostlara sonsuz teşekkür eder saygılarımı sunarım her şey Konya’mız ve sporcularımız için. Konya’mız da bu sporun yaygınlaşması ve gelişmesi için elimizden geleni yapıp. Hem gençliğimizi spora alıştıracağız hem de Türk Bayrağını her platformda göklere çektireceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Muay Thai

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat