Seydişehir Belediyesi Makalt-I Seyyid Harun Veli Kitabını Yayımladı

Seydişehir Belediyesi Kültür müdürlüğünün hazırladığı Makalt-ı Seyyid Harun

13.06.2021 17:23, 5 ay önce eklendi.
Seydişehir Belediyesi Makalt-I Seyyid Harun Veli Kitabını Yayımladı

Veli tarihini, kentin kuruluşundan günümüze kadar "şehir" oluşunun 700. yılında 408 sayfa olarak kitabı yayımladı. Kitapta ilçenin geçirdiği evreler aktarılıyor.

Belediye Başkanlığı kültür müdürlüğü tarafından yayımlanan kitapta daha önce yayınlanan esere dair bir yenisi daha geniş kapsamlı olarak eklendi. Bir süredir hazırlık çalışmaları devam eden ‘Makalt-ı Seyyid Harun Veli’ isimli kitap yayımlanarak dağıtılmaya başlandı. Genel olarak ilçenin sahip olduğu gerek tarihsel gerekse kültürel zenginliklerin konu edildiği kitap her yaştan insanlara hitap ediyor. Kitap içeriğinde, ilçenin kuruluş tarihi anlatılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Yatırımlarımız ve projelerimizle şehrimizi geleceğin Türkiye'sine hazırlarken bir yandan da kültürel değerlere sahip çıkıldığını söyledi.

Tutal,“Belediyemiz diğer tüm hizmetlerin yanında kentin tarihi ve kültürel hayatının gelişmesi yönünde de büyük çaba içerisindedir. Tarihi çok derinlere giden şehrin yöneticileri olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Belediye olarak bilimsel çevrede özgün, ilçemizin tarihini, hafızasını, kimliğini ortaya çıkaracak her çalışmayı destekleyerek bilim insanlarımızın, araştırmacılarımızın her daim yanı başında olacağız. Bu coğrafyanın antik çağ yerleşimlerinden sonra şehrin kuruluşunun 700 yılından bu yana yaşanan kentsel gelişim tarihini konu edinen bu eserin, şehrin bu coğrafyadaki serüvenine dair önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum.4 Uzman akademisyenin birçok kaynaklardan araştırılarak kaleme aldığı eser, hem genel okuyucunun beklentilerine cevap veriyor, hem de araştırmacı ve öğrenciler için kaynak kitap olma özelliği taşıyor. Seydişehir’in ve Seyyid Harun Veli’nin daha iyi anlaşılmasını sağlamak ilçeyi tanıtmak için güzel bir eser ortaya çıkardık.’’ diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat