Ereğli’de Nüfusun Yüzde 55’i İlk Aşıyı Yaptırdı

Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama çalışmalarında

15.06.2021 10:37, 2 ay önce eklendi.
Ereğli’de Nüfusun Yüzde 55’i İlk Aşıyı Yaptırdı

nüfusun yüzde 55’inin birinci aşıyı yaptırdığı Ereğli’de, günlük aşı hizmeti önümüzdeki günlerde iki katına çıkarılacak.

Ereğli’de aşılama çalışmaları ile ilgili olarak değerlendirme yapan Ereğli İlçe Sağlık Müdürü doktor İsmail Yavuz, Ereğli’de bugün itibari ile 75 bin vatandaşın aşılanma hakkına sahip olduğunu belirtti. Günlük 1000’in üzerinde aşılama hizmetinin yapıldığı Ereğli’de, önümüzdeki günlerde açılacak olan yeni aşı ünitesi ile bu rakamın 2000’in üzerine çıkmasını hedeflediklerini belirten İsmail Yavuz, aşı hakkı doğan tüm vatandaşları aşı olmaları konusunda uyardı.

Covid-19 virüsünün ortadan kalkması için aşılamanın önemli olduğuna da dikkat çeken İsmail Yavuz, şunları kaydetti: “6 ay’ı aşkın süredir devam eden aşılama çalışmalarında risk faktörleri ve yaşa göre kademe kademe aşı hakkı açılmaktadır. 150 bin nüfuslu Ereğli’de bugün itibari ile 75 bin vatandaşımızın birinci aşısı yapıldı. İkinci doz aşıda ise Ereğli nüfusunun yüzde 38’ine ulaşıldı. Devlet hastanemizde ve aile sağlığı merkezlerimizde günde 1000’in üzerinde aşı hizmeti veriliyor. 17 Haziran 2021 Perşembe günü Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde açacağımız yeni aşılama ünitesi ile, Ereğli’de günlük aşı hizmeti sayısını 2000 üzerine çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: AşıEreğlkonya55yaş

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat