Yeni Nesiller Tarımla Buluşuyor Projesinde Hasat Yapıldı

Özel eğitime gereksinimi olan gençlerin tarım ve üretime aktif olarak katkılarını sağlamak amacı

18.06.2021 14:49, 2 yıl önce eklendi.
Yeni Nesiller Tarımla Buluşuyor Projesinde Hasat Yapıldı

ile Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile 2016 yılında hayata geçirilen “Tarıma Engel Yok” projesi kapsamında Ereğli’de özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için İlçe Tarım Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan ‘Ereğli KOP ile Yeni Nesiller Tarımla Buluşuyor’ projesinde hasat yapıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında dikimleri yapılan fide ve tohumlardan yetişen ürünler, bugün Ereğli protokolünün de katıldığı törenle hasat edildi.

Hasat törenine Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Muammer Tayfun Girgin, Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Hayri Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, İlçe Tarım ve Orman müdürü Ahmet Aydın Sarıca, AK Parti, CHP ve İYİ Parti ilçe temsilcileri, Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü İsa Bilgili ile Eğitmenler Dilek Polat ve Müzeyyen Küçükazay, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Yalçın ile okul öğretmen ve öğrencileri ile davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Metin Kıratlı Özel Eğitim Okulu Müdürü Vefa Demirkıran, Ereğli KOP ile Gelecek Nesiller Tarımla Buluşuyor projesi ile Tarıma Engel Yok Projesine ilişkin okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sonrasında katılımcı protokolün ve öğrencilerin katılımı ile, yetiştirilen ürünler toplandı.

-‘Ereğli KOP ile Yeni Nesiller Tarımla Buluşuyor’ Projesi Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokolle 2016 yılında başlatılan ‘Tarıma Engel Yok’ projesine, 2017 yılında Ereğli de dahil edilmiş, Ereğli’de özel eğitim gereksinimi olan öğrenciler için uygulama sahası çalışmaları başlamıştı.

Ereğli Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu bahçesinde, Ereğli tarım ve Orman Müdürlüğü ev sahipliğinde uygulama kasaları oluşturulmuş ve 23 Nisan 2021 tarihinde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, oluşturulan bu kasalara 30 Nisan 2021 tarihinde fide ve viyollere ata tohumu ekimi gerçekleştirilmişti. Okul bahçesinde oluşturulan serada yetiştirilen domatesi, salatalık ve biber ürünleri bugün hasat edildi.

Anahtar Kelimeler: YeninesilhasadEreğlikonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant