Başkan Karabacak’tan Bakan Bilgin ve İŞKUR İl Müdürü Keleş’e teşekkür

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, 21 Haziran’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

23.06.2021 15:55, 12 ay önce eklendi.
Başkan Karabacak’tan Bakan Bilgin ve İŞKUR İl Müdürü Keleş’e teşekkür

Vedat Bilgin tarafından açıklanan kırtasiyeci esnaflarına 5.000 TL. hibe desteğiyle ilgili Bakan Bilgin ve İŞKUR Konya İl Müdürü Emrah Keleş’e teşekkürlerini iletti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, pandemi döneminde birçok sektörün, esnaf ve sanatkârın zor bir dönem geçirdiğini, kırtasiyeci esnafının da Okulların kapalı olması nedeniyle çalışmalarına ara vermek durumunda kaldığını hatırlattı.

Pandemi döneminde Hükümet tarafından esnaf ve sanatkârlara açıklanan desteklerin büyük önem arz ettiğini hatırlatan Başkan Karabacak, “Kısa çalışma ödeneği, hibe destekleri, pandemi döneminde zor günler geçiren esnaf ve sanatkârımıza can suyu oldu. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin tarafından açıklanan ve KONYA dâhil sadece 14 İl’de kırtasiyeci esnaflarımıza verilecek olan 5.000 TL. hibe desteği de esnaflarımızı sevindirdi. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Vedat Bilgin’e, her daim Konya’da bizlere desteklerini esirgemeyen ve devletin sunduğu imkânları Esnaf Teşkilatı ve esnaflarımıza duyuran ve Konya’nın bu imkânlardan faydalanması için büyük çaba sarf eden İŞKUR Konya İl Müdürümüz Sayın Emrah Keleş’e teşekkür ediyoruz” dedi.

DESTEK DETAYI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

İŞKUR Konya İl Müdürü Emrah Keleş de kırtasiyeci esnafına verilecek olan hibe desteği hakkında şu bilgileri verdi:

“Covid-19 salgınının ekonomik ve sosyal etkileri ile mücadeleye katkı verilmesi amacıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliğinde yürütülmekte olan, “Hayata Fırsat Projesi” ve “İnsana Yakışır İş Fırsatları Projesi” aracılığıyla salgın sürecinden olumsuz etkilenen kırtasiyeci esnafımızın hibe yoluyla desteklenmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede, 14 Proje ilinden (Konya, Ankara, İstanbul, Bursa, Gaziantep, Şanluurfa, Adana, Mersin, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Ordu) biri olan Konya’mızda, 17 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla gelir vergisi mükellefiyeti olan, “47.62.01- Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda kırtasiye ürünlerinin perakende ticareti” alanında faaliyette bulunan 1.200 kırtasiyeci esnafı için 5.000 TL. hibe desteği verilecek, ödemeler PTT şubelerinden yapılacak.

Bakanlığımız tarafından koordine edilen Kırtasiyeci Esnafı Destek Programı” başvuruları 21 Haziran 2021 tarihinde Bakanlığımız resmi sitesi üzerinden alınmaya başlanmış olup, 4 Temmuz Pazar günü saat 23.59’a kadar devam edecek. Programa yönelik detaylı bilgi size vereceğim ekli bilgi notunda yer almaktadır.

Salgın hastalık nedeniyle çalışmalarına ara veren kırtasiyeci esnafımıza verilecek desteğin hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı günlerde buluşmayı temenni ediyorum.

Kırtasiyeci Esnafı Destek Programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliğiyle yürütmekte olduğu projeler kapsamında salgın sürecinden olumsuz etkilenen kırtasiyecilerin desteklenmesini hedefleyen bir hibe programıdır. Kovid-19 salgını sürecinde uzaktan eğitim daha yaygın hale gelmiş, öğrenci ve velilerin kırtasiye ihtiyaçları önemli ölçüde azalmış ve kırtasiyeci esnafının satışları da düşmüştür. Bu nedenlerle, kırtasiyeci esnafının hibe yoluyla desteklenmesi amaçlanmıştır.”

Konya Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ramazan Kuşpınar da açıklamasında, “Kırtasiyeci esnaflarım ve üyelerim adına Sayın Bakanımıza ve İŞKUR İl Müdürümüze biz de teşekkürlerimizi arz ediyoruz. İŞKUR aracılığıyla Konya’mıza gelen teşvik ve destekler İl Müdürümüz Sayın Emrah Keleş tarafından bizlere ve esnaflarımıza duyuruluyor. Kapısı her daim bizlere açık olan Sayın Müdürümüze, Konya’mızın tüm imkânlardan faydalanmasını sağlayan ve yoğun mesai harcayan Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Muharrem Karabacak’a hasseten teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu