Bakan Kurum Yunak’a müjdelerle geldi

Çeşitli temaslar için Konya’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yunak’ta da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

29.06.2021 13:31, 12 ay önce eklendi.
Bakan Kurum Yunak’a müjdelerle geldi

Burada açıklamalarda bulunan Kurum, Yunak’a  yapılacak olan yatırımların  müjdesini verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya’ya geldi. Ziyareti kapsamında Yunak’a de gelen Bakan Kurum’a AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay , AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, AK  Parti Yunak İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu, MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil , Belediye Başkan Yardımcıları Bekir Coşkun, Hacı Erşan, Belediye Meclis Üyeleri de eşlik etti.

ESNAFI DİNLEDİ

İlk olarak Yunak Belediye Başkanı Ali Konağı makamında ziyaret eden Murat Kurum, ilçe ve belediye çalışmaları hakkında  bilgiler aldı. Bakan Kurum daha sonra Hükümet Caddesi’ndeki esnafları ziyaret ederek esnafın taleplerini dinledi.  Cadde üzerindeki park ve işyeri önlerinde oturan vatandaşlarla sohbet etti.

YUNAK’A MÜJDEYLE GELDİ

Murat Kurum, ilçe ziyaretine TOKİ tarafından 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında inşa edilen 94 konut ve 5 adet ticari ünitesi bulunan iş merkezinin bulunduğu alanında incelemelerde bulunarak devam etti. Burada açıklama yapan Murat Kurum Yunak’a yapılacak projelerin de müjdesini verdi.

İşte Bakan Kurum’un Yunak’a müjdeleri:

1- 200 dairelik TOKİ 3. Etap

2- 4-5 kata imar ilgili çalışma

3- yeni sanayi sitesi çalışması

4- şehir merkezine 5 adet park

5- sonbahara sülüklü boyalı yolu

6- yunak çarşı merkezde görüntü kirliliğine sebep olan binalar ile ilgili çalışma

7- Yeni ilçe emniyet binası

8- Yeni ilçe tarım binası

3 MİLYON DESTEK

Öte andan Bakan Murat Kurum, ayrıca Yunak’a yeni İlçe Emniyet Amirliği ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Binası ve yeni sanayi bölgesinin inşaatına başlanacağının sözünü de verdi. Yunak merkez ve mahallelerindeki ihtiyaçlar doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından park, yol ve çevre düzenlemesi için 3 Milyon TL destek sağlanacağını ifade etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu