Hayalini Gerçekleştirdi.

Çocuklarıyla birlikte mezun olmanın sevincini yaşıyor

30.06.2021 20:57, 12 ay önce eklendi.
Hayalini Gerçekleştirdi.

Konya’da evli ve iki çocuk annesi ev hanımı Zeliha İbaoğlu, 26 yıl süren ‘ilahiyat mezunu olma’hayalini,Selçuk Üniversitesi(SÜ) İslami İlimler Fakültesi, İslami İlimler Bölümündegerçekleştirdi.İbaoğlu ailesi, SÜ İslami İlimler Fakültesinin ilk mezunlarını verdiği Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde düzenlenen törende mezuniyet sevincine ortak oldu.

Zeliha İbaoğlu (46) yaptığı açıklamada, 1995 yılında Konya Merkez İmam Hatip Lisesinden mezun olduğunu söyledi. Eşi Mevlütİbaoğlu ile evlendikten sonra Elmas Nur ve Burak isminde çocuklarının dünyaya geldiğini ifade eden İbaoğlu, bu süreçte üniversite eğitimine başlayamadığını aktardı.

“ÜNİVERSİTE SINAVINA ÇOCUKLARIMLA BİRLİKTE ÇALIŞTIK, KAZANDIK”

İbaoğlu, hayalindeki ‘ilahiyat okuma’ düşüncesinin hiçbir zaman kaybolmadığını anlattı. Hayalini gerçekleştirmek için çocuklarının üniversite sınavına hazırlanmasını beklediğini dile getiren İbaoğlu, “Örgün okuma hayalim olduğu için açık öğretim programlarında okumayı tercih etmedim. Çok sayıda gencin zorlandığı üniversite sınavına hazırlanarak istediğim bölümün giriş şartlarını sağladım. Üniversite sınavına girmemde en büyük destekçim eşim ve çocuklarım oldu. Elhamdülillah, çocuklarımla birlikte çalıştık, 4 yıl önce kazandık ve bugünlere geldik. Bugün de mezun oluyoruz. Çocuklarım farklı üniversite ve bölümlerde okudu ama beraber mezun olduk.  Bugünü yıllardır bekliyordum.” dedi.

Zeliha İbaoğlu, üniversiteyi kazandıktan sonra da okuma heyecanın devam ettiğini belirtti. Çevresindeki insanlar tarafından olumlu ve olumsuz tepkiler aldığını kaydeden İbaoğlu, “Okula başladığımda akraba ve çevremden ‘bu kadar işin, gücün arasında okulu nasıl bitireceksin? Kolay değil.’ gibi tepkiler aldım. Ben karar vermiştim, yapacaktım. Azmettim ve başardım. Ailem çok güzel destek oldu. Bu süreci ailemin desteği ve taşıdığım ilim aşkıyla çok şükür tamamladık.” ifadelerini kullandı.

“ANNEMİN EĞİTİM SÜRECİNE TANIKLIK ETTİM”

Kızı Elmas Nur İbaoğlu daannesinin mezuniyeti dolayısıyla mutlu ve gururlu olduğunu aktardı. Yaşadığı duygunun herevlada nasip olamayacağını dile getiren İbaoğlu, “Her zaman anne ve babalar çocuklarının mezuniyetine gider. Onların eğitim sürecine tanıklık eder. Ben annemin eğitim sürecine tanıklık etmiş oldum. Beraber güzel bir serüven yaşamış olduk.Annemin azmi çoğu şeyi hallediyordu. Biz de gerekli teknolojik desteklerve bazı eğitimsel yenilikler açısından annemize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık.” diye konuştu.

Elmas Nur İbaoğlu, kendisinin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Eğitimi Bölümünden, kardeşinin ise Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olduğunu sözlerine ekledi.

 

Anahtar Kelimeler: Hayalgerçekkonyaokul

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu