Selçuk Üniversitesinden 33 Sanatçı Mezun Oldu

Sanat dünyasına birçok yıldız kazandıranSelçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarında

02.07.2021 11:02, 11 ay önce eklendi.
Selçuk Üniversitesinden 33 Sanatçı Mezun Oldu

mezuniyet heyecanı vardı. 4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 33 öğrenci diplomalarını, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken’in de katıldığı törenle aldı. Genç sanatçılar; mezun olmanın sevincini, hocalarından ve arkadaşlarından ayrılmanın hüznünü yaşadı.

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, açık hava tiyatro sahnesinde gerçekleştirildi. Törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Oğuz Karakaya, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“SANATINIZI İCRA EDERKEN DİN, DİL, IRK, MEZHEP FARKI GÖZETMEYİN”

Konuşmasında önce velilere seslenerek “Öğrencilerin bugüne gelmesinde birinci etken sizlersiniz, sizlerin emekleri çok büyük.” diyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, “Köklü ve kadim bir Üniversite olan Selçuk Üniversitesi,gerek akademik personelinin donanımıgerekse teknik alt yapısıylaülkemizdeki ilk 16 üniversite arasında yer alıyor. Böyle köklü bir Üniversiteden mezun olmak ayrı bir güzellik. Öğrencilerimizi yetiştiren hocalarımızın, ulusal ve uluslararası düzeyde ün yaptığını biliyoruz. Biz sadece kendi öğrencilerimizi yetiştirmiyoruz; aynı zamanda hami üniversite olarak birçok üniversiteye de katkı sağlıyoruz. Akademik katkı sağlayan birimlerimizden biri de Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı. Burada aldığınız akademik bilgiler çok önemli. Kendinizi geliştirmeniz ve çağa ayak uydurmanız gerekiyor. Akademisyenlerin birikiminden yararlanmaya devam edin. Üniversitemizin imkânlarını istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Sanat yeteneğinizle iftihar edin. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde sanatınızı icra edeceksiniz. Sanatınızı icra ederken dil, din, ırk, mezhep farkı gözetmeyin.” ifadelerini kullandı.

“SİZLERİN BAŞARISI,ARKADAŞLARINIZ İÇİN MOTİVASYON KAYNAĞI OLACAK”

Mezun olan öğrencilere önemli mesajlar veren Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Oğuz Karakaya da “Ana sanat dallarınızdakibilimsel ve sanatsal birikiminizi, ülkemizin resmî ya da özel kurum ve kuruluşlarında başarıyla göstereceğinizden, yerine getireceğinizden eminiz. Bu çalışmalarınızı ülkemizin, milletimizin millî ve manevi değerlerine saygılı ve üretken bireyleri olarak yürüteceğinize olan inancımız da tamdır. Sizlerin başarısı, kurumumuzun ve ana sanat dallarımızın gururu; sizden sonra ki arkadaşlarınız için ise motivasyon kaynağı olacaktır.” diye konuştu.

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek Zerenler, Konservatuvar Müdür Yardımcısı ve Geleneksel Türk Müziği Bölümü Türk Sanat Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr. Gör. Dr. Nuran Ayaz veŞan Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hilmi Yazıcı’nın ardından sahneye çıkan 25. dönem birincisi Hüseyin Arı, konuşması sırasında duygusal anlar yaşadı. Arı’nınyaş kütüğüne plaket çakmasının ardından mezuniyet töreni, kep atma seremonisiyle sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler: Sanatkonyaöğrenci

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu