Konya’da ‘Evde Aşı uygulaması’ ile Aşılanma Oranı Artırılacak

Şehrimizdeki aşılanma oranlarını artırma adına yoğun bir çaba sarf eden Konya İl Sağlık Müdürlüğü,

08.07.2021 20:00, 4 ay önce eklendi.
Konya’da ‘Evde Aşı uygulaması’ ile Aşılanma Oranı Artırılacak

 ‘evde aşı uygulaması’ ile vatandaşları evlerinde ziyaret ederek yüz yüze görüşmelerleikna ettikleri vatandaşlara Kovid-19 aşısı uyguluyor. 18 yaş üzeri nüfusun yüzde 55’inden azının yapıldığı illerden olan Konya’da hedef bayram tatiline kadar bu oranı yüzde 70 seviyesine çıkartarak Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hedefe ulaşabilmek.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, aşılanma oranlarının artırılabilmesi adına vatandaşlara çağrıda bulundu. Konya’da şu ana kadar yaklaşık 1 milyon 350 bin doz aşı yapıldığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Kent merkezi ve ilçelerimizde bulunan tüm hastanelerimizde, aile sağlık merkezlerimizde, istasyon, gar, havaalanı, alışveriş merkezleri, sanayi bölgeleri gibi belirlenen alanlara kurduğumuz yerinde aşı istasyonlarımız ile vatandaşlarımıza aşı hizmeti sunuyoruz. Tüm bu çalışmaların yanı sıra şimdi de ekiplerimiz kapı kapı dolaşarakaşı hizmetini vatandaşlarımızın ayağına kadar götürüyor. Amacımız en kısa sürede şehrimizin aşı oranını Bakanlığımızın belirlediği hedefe ulaştırabilmektir” dedi.

Salgın hastalıktan kurtularak normal hayata dönebilmenin tek çaresinin aşı olduğunun altını çizen Prof. Dr. Koç, aşılarla ilgili yanlış ve çarpıtılmış bilgilerin Covid-19 ile olanmücadeleyi zorlaştırdığını söyledi.Sosyal medya platformlarında yer alan aşı karşıtı bilgilerin doğruyu yansıtmadığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, yetkili ağızlardan söylenmeyen paylaşımlara kesinlikle itibar edilmemesi konusunda da vatandaşlarıuyardı. Prof. Dr. Koç,“Covid-19 aşısını vatandaşlarımıza ulaştırmak için sağlık ekiplerimiz her yerde canla başla mücadele ediyor. İl sağlık müdürlüğü olarak bütün çalışanlarımızla birlikte bir seferberlik bilinci ile aşılama hizmetlerine devam etmekteyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Anahtar Kelimeler: EvdeAŞIKonyasağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat