112 Acil İstasyonlarında ‘Türkiye’ye Konya Modeli’

Konya’da Âdem Bulut İnşaat tarafındanYazır Mahallesi’nde yaptırılanHavva-Kudret Tamyüksek112 Acil Sağlık Hizmetleri

14.07.2021 20:48, 3 ay önce eklendi.
112 Acil İstasyonlarında  ‘Türkiye’ye Konya Modeli’

İstasyonu modern projesi, geniş iç mekânı ve kaliteli iç tefrişat malzemeleri ile sağlık çalışanlarına konforlu bir ortamda çalışma imkânı sağlıyor. 

Hayırsever iş insanları Âdem Bulut ve ortağı Mehmet Tamyüksektarafından ikinci 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunun şehrimize kazandırıldığını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Kamu, belediye ve hayırseverlerimiz ile birlikte yenilenen 112 istasyonlarımız Bakanlığımız tarafından Türkiye’ye Konya modeli olarak sunulmakta ve buprojeler diğer şehirlerimiz içinde örnek teşkil etmektedir” dedi. Prof. Dr. Koç, sağlık yatırımlarına verdikleri destek nedeni ile ÂdemBulut İnşaat A.Ş. adına Seyit Bulut’a teşekkür plaketi takdim etti. 

2020 yılı Temmuz ayı sonlarındaÂdem Bulut İnşaat ile 112 istasyonu için protokol imzaladıklarını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Tüm dünyayı sarsan ve hemen hemen bütün alanlarda etkisini gösteren Covit-19 salgınına rağmen Konya’da sağlık yatırımları hız kesmeden devam etmektedir. İmzaladığımız protokolün üzerinden henüz 1 yıl bile geçmemiş olmamasına rağmen 112 istasyonunu hızla tamamlayarak sağlık çalışanlarımızın kullanımına sunan hayırseverlerimize ve böylesine önemli bir projenin şehrimize kazandırılması noktasında arsa tahsisi ile ruhsatlandırma işlemlerinde bizlere her türlü desteği veren Selçuklu Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.Konya sağlığı, devlet ve millet iş birliği ile çok daha üst seviyelere çıkmaya devam etmektedir” dedi. 

Konya genelinde 85 adet 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu ve 190 ambulans ile acil sağlık hizmetiverildiğini devurgulayan Prof. Dr. Koç, inşaatı tamamlanan ve hizmete giren Havva-Kudret Tamyüksek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda Bakanlığımız tarafından şehrimize gönderilen tam donanımlı son model yeni ambulans ile hastalara sağlık hizmeti sunulacağını söyledi. Prof. Dr. Koç ambulans anahtarını istasyon sorumlusuna teslim ederek hayırlı görevler temennisinde bulundu.

 

Hayırsever iş insanları Âdem Bulut ve ortağı Mehmet Tamyüksek’ de Konya’ya sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek kendilerine bu imkânı sunan tüm yetkililere teşekkür ettiler.

 

Havva-Kudret Tamyüksek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ziyaretinde Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen, ve 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Erkan Âşık ve Başhekim Yardımcısı Dr. Mecit Terzi’de hazır bulundu.

Anahtar Kelimeler: 112

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat