Kızlar Avrupa Challenger Turnuvasında İlk Gün Tamamlandı

Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenen FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Challenger C Grubu ilk maçında

14.07.2021 20:52, 2 hafta önce eklendi.
Kızlar Avrupa Challenger Turnuvasında İlk Gün Tamamlandı

Polonya, Belarus’u 71-53'lük skorla yendi.Müsabakanın ilk yarısı 44-35 Polonya’nın üstünlüğü ile sona erdi.Polonya’da ZuzannaKulinska 18 sayı kaydederken Belarus’ta ise Yana Liabedzich 12 sayıyla oynadı.

Günün ikinci karşılaşmasında 20 Yaş Altı Kız Milli Takımımız,ilk yarısını 38-29 geride tamamladığı müsabakada Rusya’ya 76-62'lik skorla kaybetti. 20 Yaş Altı Kız Milli Takımımızda Zeynep Şevval Gül 14, Sude Yılmaz 14 ve Derin Erdoğan 13 sayı kaydetti. Rusya’da ise Veronika Pavliuchenko 24 sayıyla oynadı.

FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Challenger C Grubu’nda, günün üçüncü maçında Fransa, Portekiz’i 86-38'lik skorla yendi.Fransa'da ZoeWadoux 20 sayı kaydederken Portekiz'de ise Sara Guerreiro 9 sayıyla oynadı.

Karatay Spor ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen organizasyonun 2’nci günü saat 15:00’te Rusya ile Belarusarasında oynanacak karşılaşma ile başlayacak. Saat 18:00’de günün ikinci karşılaşmasında ise Millilerimiz Fransa karşısına çıkacak. Günün son karşılaşmasında Polonya ile Portekiz saat 21:00’de karşı karşıya gelecek.

FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Challenger’da tüm karşılaşmalar Türkiye Basketbol Federasyonunun YouTube adresinden canlı olarak yayınlanacak.

Anahtar Kelimeler: KızlarFibaPolonyaBelaruz

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat