Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan Bayram Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

19.07.2021 22:48, 1 yıl önce eklendi.
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan Bayram Mesajı

Mesajında Kurban Bayramı’nın İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunan Başkan Kılca, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde bayramlaşmalarda pandemi kurallarına riayet edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Hasan Kılca, “Kurban Bayramımız, aziz milletimizin cömertliğinin ve köklerine olan sağlam bağlılığının bir göstergesidir. Bayramı hakiki manada hissederek sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın lezzetine ulaşmayı temenni ediyorum” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında bayramlarda birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemli olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca, bu duygularla bir Kurban Bayramı’na daha kavuşuyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

BİRLİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZ BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜMÜZ OLMALI

Hasan Kılca’nın Kurban Bayramı mesajı şu şekilde: “Bizler, manevi değerlerine bağlı, çağ açıp çağ kapatan neslin evlatlarıyız. Bizi biz yapan değerlerimizin başında birlik ve beraberliğimizle perçinleşmiş gücümüz, kıtaları aşan merhamet ile insanlığımız gelir. Asya’dan Avrupa’ya uzanan fetihlerin mayası şehirlerden önce yüreklerin fethedilmesiydi. Bizim gayemiz ve önceliğimiz dün olduğu gibi bugün de gönüller kazanmak, gönül köprüleri kurmak. Böyle manevi değeri yüksek bayramlar bunun için kıymetli bir fırsattır. İkramın ve infakın zirveye çıktığı Kurban Bayramımız da, aziz milletimizin cömertliğinin ve köklerine olan sağlam bağlılığının bir göstergesidir. Bayramı hakiki manada hissedecek yollar aramalı; sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın lezzetini artırmalıyız.

BAYRAMDA MASKE, TEMİZLİK VE MESAFEYE DİKKAT EDELİM

Bu bayramda da içinde bulunduğumuz Korona Virüsü salgını dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyüklerimizin elini öperek veya kucaklaşarak bayramımızı tam olarak yaşayamayacağız. Ama biliyoruz ki hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerimizin sağlığını korumak için bu bayramda da sevdiklerimizin kalbimizle kucaklayacak, tedbirlere azami ölçü de dikkat edeceğiz. Bayram ziyaretlerini kısa tutarak, mümkünse açık havada; maske takarak ve mesafemizi koruyarak hasbihal edeceğiz. Bu yıl kalplerimizle ve gönüllerimizle bayramlaşmalıyız. İnşallah bu zor günleri de hep birlikte geride bırakacak ve gelecek bayramları dilediğimiz gibi kucaklaşarak kutlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederken; bayramın alemi İslam’a, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum.”

 

Anahtar Kelimeler: KaratayKonyaHasan Kılcabayram

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant