Kılca: Gazetecilik Sabır Ve Meşakkat İsteyen Bir Meslek

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla

23.07.2021 12:55, 2 ay önce eklendi.
Kılca: Gazetecilik Sabır Ve Meşakkat İsteyen Bir Meslek

bir kutlama mesajı yayımladı. Konya'da görev yapan tüm basın mensuplarının Basın Bayramı’nı kutlayan Başkan Kılca,“Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan basın, vatandaşların doğru ve hızlı haber alma hakkının en etkili aracıdır” dedi.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramıyıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, basının bilgi ve haber edinme hakkınıntesisi için vazgeçilmez meslek alanlarından birisi olduğunun altını çizdi.

Milletin sesi soluğu olmasının yanında bilgiye doğru ve hızlı bir şekilde ulaşılması bağlamında basının öneminden söz eden Başkan Hasan Kılca, gelişen teknolojiyle birlikte basının farklı bir boyut kazandığını ifade etti.

Hasan Kılca, gazeteciliğin zaman mefhumu gözetmeden, hayatından taviz vererek yapılan zor bir meslek olduğunu söyleyerek mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Basın farklı perspektif ve görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlaması, aksaklıkları dile getirmesi ve toplumsal bilinci güçlendirmek için önemli bir işleve sahiptir. Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan basın, vatandaşların doğru ve hızlı haber alma hakkının en etkili aracıdır. Yaşanan her gelişmeden haberdar olmamızı sağlayan, ülkemizin büyümesine, gelişmesine ve kalkınmasında önemli katkılar sunanbasının bu bağlamda kutsal bir görev ifa ettiğini düşünüyorum. Konya basını da köklü bir geçmişe sahip olmasının yanında önemli bir kurumsal hafızaya ve arşive de sahiptir. Belediyecilik hizmetlerimizde, şehrimizi imar çalışmalarımızda öneri ve eleştirileriyle bizlere büyük katkı sunan, şehrimizin her anlamda gelişmesinde önemli yol göstericilerimizden olan güzide basınımız şehrimiz için oldukça kıymetlidir.

Bu düşüncelerle; Konya’nın sosyo-kültürel ve ekonomik gelişmelerine çalışmalarıyla katkı sağlayan yerel basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Anahtar Kelimeler: BasınKarataykonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat