Uzunay,Masa’da Sağlık Çalışanlarının Sorunların Çözümü İçin Mücadele Edeceğiz

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay ve yönetim kurulu üyeleri,

26.07.2021 17:03, 2 ay önce eklendi.
Uzunay,Masa’da Sağlık Çalışanlarının Sorunların Çözümü İçin Mücadele Edeceğiz

Kurban bayramının ilk gününden son gününe kadar, Konya ve İlçelerindeki hastanelerde 7 gün, 24 saat çalışan sağlık çalışanlarını Kurban bayramında da yalnız bırakmadılar  Hem ziyaret ettiler, hem de Sağlık-Sen Konya Şubesi tarafından yaptırılan çikolata ve şekerlerden ikram ettiler.

Ziyaretlerde Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay; yaptığı konuşmalarda, tüm kamu çalışanları adına önemli bir sürecin ağustos ayı içerisinde gerçekleşeceğini dile getirerek, "Biz de Sağlık-Sen Genel Merkezimiz bizlerden yani üyelerinden aldığı desteklerle masada çalışanların temel sorunlarını masaya yatırarak çözüme kavuşturulması için mücadele edecektir.

6. Dönem Toplu Sözleşmesinin kamu çalışanlarının gerekli kazanımları elde edebilmesi için önem taşıdığını ifade eden Başkan Uzunay, bu dönem yapılacak toplu sözleşmenin mali bir toplu sözleşme olmasının yanı sıra stratejik bir hal aldığını da kaydetti. Siyaset ve sendikal açıdan iyi değerlendirilmesi gereken bir toplu sözleşme süreci olacağını söyleyen Uzunay “Tüm ülke genelindeki Teşkilatlarımızla bütün çalışmaları yaparak, toplu sözleşme masasına hazırlandık”

Sağlık çalışanlarının pandemi boyunca üstlerine düşen her türlü görevi yerine getirmek için canla başla çalıştığını kaydeden Başkan Uzunay; “7 gün, 24 saat çalışan sağlık çalışanlarının sorunlar nedeniyle mutsuz olduğunu dile getirdi. Toplu sözleşme masasında, sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürecek adaletli bir ödeme sisteminin hayata geçirilmesi için taviz vermeden mücadele edeceklerini ifade etti.

Sağlık emekçilerinin yaşadıkları sıkıntılara rağmen pandemi ile mücadeleye kendilerini adadıklarını dile getiren Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay; Konya sağlık çalışanlarının buna en güzel örnek olabileceğini kaydetti.

Sağlık-Sen Konya Şubesi olarak bir kez daha Sağlık çalışanlarımız ile iç içe ve birlikte olduğumuz geçtiğimiz kurban bayramında da yaptığımız ziyaretlerle ispat ettik. Çünkü bizlerin hedefi üyelerimiz ile birlik, beraberlik içinde hak ve hukuklarını her alanda mücadele ederek kazanmaktır. İnşallah 6 dönem toplu sözleşmesinde Sağlık-Sen’in istedikleri masaya yatırılacak ve istedikleri kazanım olarak sağlık çalışanlarına verilecektir” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: KonyaSağlıksoronlar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE DEĞERLER
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KONYA NOTLARIM


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat