Uluslararası İlişkiler Bölümünden 286 öğrenci mezun oldu

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde mezuniyet heyecanı vardı.

28.07.2021 15:49, 2 ay önce eklendi.
Uluslararası İlişkiler Bölümünden 286 öğrenci mezun oldu

4 yıllık lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan 286 öğrenci diplomalarını, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katıldığı törenle aldı.

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünün mezuniyet töreni, Sultan Alparslan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene; Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Göküş, Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Mangır, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“KENDİNİZİ BİLİMİN IŞIĞINDA GELİŞTİRMELİSİNİZ”

Konuşmasında ilk olarak öğrencilere seslenen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Göküş, “Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesinin güçlü eğitim kadrosuna sahip Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oluyorsunuz. Meslek hayatınızda kendinizi bilimin ışığında geliştirmelisiniz. Güçlüklerle karşılaştığınızda aklınız, iradeniz ve aldığınız eğitim, başarıya ulaşmanın anahtar gücü olacak. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy ve beraberindeki yönetimin çabaları sayesinde uzaktan eğitim sistemindeki eksiklikler hızla tamamlandı. Böylece öğrencilerimiz mağdur edilmeden gerekli eğitimler verilerek, yeterli donanıma sahip olarak mezun olma imkânına kavuşmuş oldu.” dedi.

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİ, BİLİMSEL ARAŞTIRMALARDA ÖNCÜ”

13 yıldır Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy da “Selçuk Üniversitesi ailesinin yüz akı olan Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerinin farkını hissettikçe daha çok gurur duyuyorum.

Üniversitemiz bünyesindeki bütün birimlerimiz, uzaktan eğitim süreci de dâhil olmak üzere öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek adına gayret gösterdi. Üniversitemiz, bölgenin lokomotifi pozisyonunda yer alan ve önemli misyonları üslenen bir üniversite hüviyetine kavuştu. 70 bin öğrencisi ve 7 bin personeliyle bölgemizi domine eden bir üniversite. Bilimsel araştırmalarda öncü olan Selçuk Üniversitesi, bu alanda Türkiye’de ilk 16’nın içerisinde yer alıyor. Öğrencilerimiz, uluslararası standartlarda eğitim alıyor. Üniversitemiz bünyesinde yer alan bütün birimlerimiz, akredite olmak için gayret gösteriyor. Selçuk Üniversitesi mezunları, hayatlarına önceliklerini belirleyerek devam etmeli. İlk olarak anne ve babaların hayır duası ile yola çıkılmalı. Gençlerimizi, Türk-İslam idealinin temellerini de harmanlayarak yetiştiriyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, yurt dışında olduğu için törene katılamayan Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünün 31’inci dönem birincisi Ayşenur Çınar’ın belgesini, sınıf arkadaşı Hüma Niyazkaramay’a verdi. Tören, kep atma seremonisiyle sona erdi.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE DEĞERLER
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KONYA NOTLARIM


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat