LGS’nin Ardından Yks’de De Konya Başarısı

Konya, LGS’de çıkarmış olduğu 6 Türkiye Birincisinin ardından

30.07.2021 12:00, 2 ay önce eklendi.
LGS’nin Ardından Yks’de De Konya Başarısı

2021 YKS sonuçlarına göre de 2 Türkiye Birincisini çıkararak büyük bir başarının altına imza attı.

Geçtiğimiz gün açıklanan 2021 YKS sonuçlarına göre Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan öğrenci M. Selman Güçlü YDT Arapça Türkiye Birinciliği; Konya özel  Koleji öğrencisi Melike Demirbağ da Eşit Ağırlık Türkiye Birinciliği unvanını elde etti.

Farklı alanlarda ülkemiz genelinden çıkan 9 Türkiye Birincisinin 2’si ilimizdeki okullarda eğitim alan öğrencilerden oldu.

Ayrıca Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriden İbrahim Pınar da YDT Arapça’da bütün soruları doğru cevaplayarak önemli bir başarının altına imza attı.

 

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük şu an yurt dışında bulunan YDT Arapça Türkiye Birincisi M. Selman Güçlü ile video konferans yöntemi üzerinden görüşerek tebriklerini iletti. Ziyarete gelen Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici ve öğretmenleri başta olmak üzere bu başarıda emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler: KGSbAŞARIkONYAEĞİTİM

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE DEĞERLER
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KONYA NOTLARIM


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat