KONESOB’tan Ereğli’deki Meslek Odalarına mesleki yeterlilik eğitim semineri

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) tarafından, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında

15.08.2021 12:32, 1 yıl önce eklendi.
KONESOB’tan Ereğli’deki Meslek Odalarına mesleki yeterlilik eğitim semineri

geliştirilen ve Konya'da ilk kez uygulanan KONESOB VOC-Test Merkezi projesi ve Ahilik Belgelendirme mesleki yeterlilik merkezi ilgili hizmetleri, Ereğli’deki Meslek Odası Başkanları, Genel Sekreter, yönetim kurulu üyelerine anlatıldı.

 

KONESOB’a bağlı Ereğli’deki Meslek Odalarının Başkanları, Genel Sekreterleri, Oda yönetim kurulu üyelerine mesleki yeterlilik konusunda eğitim semineri verildi.

Ereğli Truva Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen seminerde proje hakkında bilgiler veren KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak şöyle konuştu:

“Avrupa Birliği tarafından desteklenen KONESOB VOC – Test merkezi projesi kapsamında;  Birliğimiz bünyesinde ulaştırma sektöründe beş meslek dalında olmak üzere, mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili bir belgelendirme merkezi kurduk. KONESOB olarak esnaflarımızın, firmalarımızın ve çalışanlarının mesleki yeterlilik konusunda yeterli bilgiye sahip olmaları ve merkezimizden alacakları yeterlilik belgeleriyle işlerini devam ettirmelerine büyük önem veriyoruz. Konya merkezdeki Oda Başkanlarımız, Genel Sekreter ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın yanısıra ilçelerimizdeki Odalarımıza da Ahilik VOC-TEST merkezi projesi hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. Ayrıca yakında TÜRKAK ve MYK denetimleri sonrasında belgelendirme yetkisi alacak olan Ahilik Belgelendirme Merkezi ile ilgili MYK süreçlerinde her konuda esnafımızın ihtiyaçlarını giderecek ve ilgili mesleklerde MYK belgesi vermeye başlayacağız.”

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant