Konyalı sporcuların başarısı göz doldurdu

18 – 22 Ağustos tarihleri arasında Ukrayna’nın Kiev şehrinde yapılan Combat Ju Jitsu Dünya

26.08.2021 12:27, 10 ay önce eklendi.
Konyalı sporcuların başarısı göz doldurdu

Şampiyonasında Türkiye’yi 12 sporcu ile temsil eden Türkiye Ju Jitsu Federasyonu 1 altın, 4 gümüş ve 6 bronz madalya ile Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyurdu. Yarışmalara Ankara’dan katılan Ceren İdeci bir altın iki gümüş ve bir bronz madalya ile dünya birincisi olurken Konya’dan katılan sporcu Büşra Tuna ise 2 bronz madalya ile dünya üçüncüsü oldu.

Türkiye Ju Jitsu Federasyonu Genel Başkanı Hulusi Elmas başkanlığında giden kafilede Federasyon As Başkanı İsa Aksu Milli Takım Teknik Direktörü Konyalı Seyit Mehmet Hallaç, Federasyonun Uluslararası hakemlerinden Münir Çeliktutan, Milli Takım Antrenörlerinden Veli Kalkın ve Hamit Dilbaz Türkiye’ye büyük bir sevinçle döndü.

Türkiye Ju Jitsu Federasyonu Genel Koordinatörü ve Milli Takım Teknik Direktörü Konyalı Seyit Mehmet Hallaç yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “2010 yılında Hulusi Elmas başkanlığında kurulan Türkiye Ju Jitsu Federasyonu 11 yıllık süre içerisinde büyük bir başarı kaydetti. Her yıl birçok eğitim faaliyeti Türkiye şampiyonaları ve uluslararası tüm faaliyetlere katılarak ülkemizde Ju Jitsu sporunun yaygınlaşmasını sağladık.

Dünya’da popüler olan ancak Türkiye de Federasyonumuz sayesinde büyük bir kitlelere ulaşan ring mücadele sporu olarak ta tanımlanan Ju Jitsu dalında elde ettiğimiz başarı bizim için çok büyük bir mutluluk oldu.

Son 5 yıllık süre içerisinde gerek yurt içi gerek yurt dışında gittiğimiz her müsabakalardan mutlaka bir madalya ve kupa ile döndük. Bu sporun yaygınlaşmasında emeği geçen başta Türkiye Ju Jitsu Federasyonu Genel başkanımız Hulusi Elmas, teknik ekibimiz ve tüm sporcularımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak Ukrayna’da yapılan müsabakalarda Konyalı sporcumuz Büşra Tuna dünya üçüncüsü olurken ayrı ayrı sistemlerde yarışan sporcularımızdan Ceren İdeci bir altın iki gümüş bir bronz, Elif Eylül Acar iki gümüş, Arda İdeci bir gümüş bir bronz, Yasin Acar’ın bir bronz madalya alması ile Türkiye Takım halinde dünya üçüncüsü oldu.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: sporbayaMeram

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu