Meram’da Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Meram Belediyesi tarafından ilçe genelindeki okulların bahçelerinde temizlik çalışması gerçekleştirildi.

26.08.2021 16:07, 1 yıl önce eklendi.
Meram’da Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, salgın süreciyle birlikte ilk kez tam zamanlı başlayacak eğitim ve öğretim yılında öğrencilere başarılar diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 31 Ağustos Salı günü itibariyle başlıyor. İlk olarak okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için dersler verilmeye başlanacakken 6 Eylül itibariyle tüm öğrenciler okullardaki yerlerini alacak.

İlçe genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerin bahçelerini periyodik olarak temizleyen Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim öğretim sezonu öncesinde çalışmalarına hız verdi. Süpürgeli araçlar ve yaya ekipleriyletoplam 163 okulda temizlik çalışması yapan ekipler, eğitimin başlamasıyla da çalışmalarına devam edecek.

“SALGIN SÜRECİNDEN BELKİDE EN ÇOK ETKİLENEN ÇOCUKLARIMIZ OLDU”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, salgın süreciyle birlikte yüz yüze eğitimin okullarda ilk kez tam zamanlı başlayacağını belirterek, “Hep birlikte zorlu bir süreçten geçtik ve geçmeye de devam ediyoruz. Bu süreçte belki de en çok etkilenen çocuklarımız oldu. Eğitimlerine uzaktan devam ettiler, arkadaşlarıyla bir araya gelemediler. Salgının etkisini az da olsa yitirmesiyle birlikte devletimizin gerekli tedbirleri alması sonucu okullarımız 5 gün boyunca tam zamanlı olarak açılıyor. İnşallah salgın tamamıyla sona erer ve okullarımız çocuklarımıza eğitim yuvası olmayı sürdürür. Şimdiden yeni eğitim ve öğretim döneminin tüm çocuklarımız için başarılı dolu bir yıl olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

 

“ÇOCUKLARIMIZIN DAHA SAĞLIKLI ORTAMLARDA EĞİTİM GÖREBİLMESİ İÇİN…”

 

Başkan Kavuş, çocukların daha hijyenik ortamlarda eğitim alabilmesi için çalışmalarına yön verdiklerini belirterek,  “Eğitim yuvalarımızın temizliğine önem veriyoruz. Sağlıklı ve temiz okullar için yıl boyunca periyodik olarak çalışmalarımız devam ediyor. Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde de öğrencilerimizin temiz okul bahçelerine kavuşmaları için tüm ekiplerimiz seferber oldu. Yine okul bahçelerimizde yer alan çöp kovalarının bakımı ve yenilenmesi noktasında ekiplerimiz kontrollerini gerçekleştiriyor. Eğitime verdiğimiz destek bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecek” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: tEMİZLİKMERAMOKUL

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant