CHP’nin, 30 Ağustos Zafer Yürüyüşüne ilgi yoğundu

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde CHP Konya İl Başkanlığı ve Selçuklu İlçe Başkanlığının birlikte düzenledikleri

31.08.2021 13:16, 12 ay önce eklendi.
CHP’nin, 30 Ağustos Zafer Yürüyüşüne ilgi yoğundu

 bandolu 30 Ağustos Zafer yürüyüşüne siyasi partiler, dernekler, sendikalar ve vatandaşlar katıldı. Kültür Parkta başlayan meşaleli Yürüyüş Gedavet parkında sona erdi. Katılımın yoğun olduğu yürüyüşte, bandonun çaldığı marşlara katılanlarda eşlik etti. 

 Kültür Parkta başlayan meşaleli 30 Ağustos Zafer Yürüyüşüne; CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, CHP ilçe Başkanları, Gelecek Partisi, Deva Partisi temsilcileri, ADD ve ÇYDD Konya Şube Başkanları, Eğitim-İş ile Eğitim-Sen sendikası temsilcileriyle vatandaşlar katıldı. 

30 Ağustos Zafer Yürüyüşünün sona erdiği Gedavet parkında konuşan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, “30 Ağustos Zafer Yürüyüşüne katılım sağlayan partilere ve STK’lara teşekkür ediyorum.  30 Ağustos Türk tarihinin en önemli dönüşüm noktasıdır.  Bu ülkenin kurtuluşu ilan edilirken, Cumhuriyetimizin temeli atılmıştır. Gazi Mustafa Kemal kararlı bir şekilde ülkemizin kurtuluşu için mücadele başlatmıştır. Onun için bu müstesna günü bu meydanlarda kutluyoruz. Kutlamaya da devam edeceğiz. Ülke olarak Mustafa Kemalin aydınlık yolunda birleşmeliyiz. Zafer bayramımızı kutluyorum” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Öncelikle Selçuklu İlçe Başkanlığımıza birçok siyasi partiyi ve derneği hiçbir siyasi imge olmadan Türk Bayrakları altında buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Milli bilinci ve şuuru oluşturulmamış, ulu hatıraları unutturulmak istenen milletler yok olmuştur. Mustafa kemal Atatürk kalbimizdedir. Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri Atatürk’ü hiçbir zaman unutturamayacaklardır.  Bu milli şuur ve direniş bizde vardır. Bu Türk Milletinin bir görevidir. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bir kişi kalıncaya kadar bayramımızı kutlamaya devam edeceğiz. Zafer Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

İyi Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, “Birlikte yürüme kararımızla bu gün bu meydanda 30 Ağustos Zafer Bayramımızı birlikte kutladık. Bugün Suriye’de, Irak’ta, Afganistan da ve Pakistan da ulus devlet olma bilinci yoktur. Oysa ülkemiz bir ulus devlettir. Bununda en temel nedeni 30 Ağustos Ruhu ve özelliğindendir.  Vatanseverler buradadır. Ülkemizin geleceği tehlikeye düştüğünde canını ortaya koyacaktır. Organizasyon komitesini kutluyorum.  30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, “Milli ve dini bayramlarımıza sımsıkı sarılmalıyız. Cumhuriyetimiz ve kazanımlarımızdan hiçbir şekilde vaz geçmemeden bu bayramlarımızı kutlamalıyız. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlediğimiz 30 Ağustos Zafer Yürüyüşüne katılanlara ve destek veren siyasi partilere, derneklere ve sendikalara teşekkür ederek, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.”

 Kültür parkta başlayan ve Gedavet Parkında sona eren Zafer Yürüyüşünde 16.Dönem Konya Milletvekili Ahmet Çobanoğlu anısına aşure ikram edilirken, yürüyüşe eşlik eden bandonun çaldığı marşlara vatandaşların eşlik etmesi, Mustafa Kemal’in Askerleyiz demesi dikkat çekti.

Anahtar Kelimeler: Konya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu