Yunak'ta Salgın Hastalık Psikoeğitim Seminerleri

COVID-19 salgınının etkilerinin azaltılması amacıyla, Yunak'ta, okul rehberlik ve psikolojik danışma

03.09.2021 13:10, 2 hafta önce eklendi.
Yunak'ta Salgın Hastalık Psikoeğitim Seminerleri

servislerince öğretmenlere yönelik seminerler düzenleniyor. 

2021- 2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Yunak'ta rehber öğretmenler tarafından, okullarda görev yapan  öğretmenlere yönelik olarak "Salgın Hastalık Sonrası Öğrencilerin Okula Uyumunu Desteklemek" ve okullar açıldığında öğrencilere uygulanacak "Salgın Hastalık Psikoeğitim Programlarının Uygulanması" konulu seminerler veriliyor.

"Salgın Hastalık Psikoeğitim Programları" hakkında bilgiler aktaran rehber öğretmenler, okulların açılmasıyla birlikte salgınla mücadelede öğretmenlerin rolü ve öğrencilere verecekleri bilgi ve kazanımlar anlatılıyor. İlçede bulunan tüm okullara görevlendirilen rehber öğretmenlerce verilen eğitimlerin ardından ikinci aşamada öğretmenler aracılığıyla öğrencilere eğitim verilecek.

Böylece okullar yüz yüze eğitime açıldığında rehber öğretmen ve psikolojik danışmanların koordinesinde, öğretmenler aracılığıyla tüm öğrencilere "Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı" uygulanmış olacak.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
EĞİTİMDE DEĞERLER
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KONYA NOTLARIM


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat